شنبه، ۱۴ بهمن ۹۶ - ۱۰:۱۳
باد شکم و درمان آن

درمان شب گوزی : متاسفانه امروزه افراد بسیاری از رژیم های غذایی ناسالم و غلط استفاده می کنند و همین امر سبب می شود…

درمان شب گوزی : متاسفانه امروزه افراد بسیاری از رژیم های غذایی ناسالم و غلط استفاده می کنند و همین امر سبب می شود که آنها دچار مشکلات متعدد و بیماری های شوند.

یکی از مشکلاتی که می تواند بر اثر عادت های غلط در زندگی ایجاد شود ، نفخ شکم است و یا فرد حس می کند شکمش چاق یا برآمده شده است. قطعا داشتن شکمی صاف یکی از مواردی است که همه دوست دارند برایشان وجود داشته باشد و البته نباید با خوردن موادی مثل چیس و سرخ کنندگی ها و … انتظار بیش از حد داشته باشید.

گاز شکم و درمان گیاهی

دانه رازیانه : یکی از مواردی که قدرت هضم کنندگی زیادی داشته است ، دانه رازیانه است . برای اینکه از دانه رازیانه استفاده کنید می توانید آن را در یک لیوان آب جوش حدود ده دقیقه بخیسانید تا یک مخمر به دست بیاید . البته در زمان پخت سبزی جات نیز می توانید از پودر رازیانه استفاده نمایید.

درمان با میخک : میخک از جمله مواردی است که سبب افزایش اشتها می شود و البته برای درمان گاز نیز توصیه می شود . زمانی که برنج شما در حال پخت است می توانید حدود دو یا سه میخک را به آن اضافه کنید یا آنها را به مدت ده دقیقه در آب مخلوط نمایید و میل نمایید.

درمان با شیرکره : یکی دیگر از درمان های خانگی موثر است که به شما کمک می کند اختلال های معده تان برطرف گردد. برای اینکه از این روش درمان استفاده کنید می توانید یک لیوان شیر کره را آماده کنید و سپس پودر زیره سبز ، فلفل سیاه ، نمک سندها را با آن مخلوط نمایید و در روز دو تا سه بار میل کنید.

خرما : خرما از دسته مواردی است که نیازی به توضیح در مورد خواص آن نیست، چرا که همه به خوبی آن ها را می شناسند . هر شب حدود شش تا هشت خرما را در آب قرار دهید تا بخیسند و سپس در زمان صبح آنها را درون مخلوط کن یا میکسر بریزید و ترکیب به بدست آمده را میل نمایید.

خرما

لینک مرتبط : 

درمان بی اختیاری باد شکم در خواب

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *