پنج شنبه، ۱۱ آبان ۹۶ - ۰۹:۰۲
دندان درد عصبی

دندان درد یکی از بدترین دردهای است که به سراغ انسان می آید.بسیاری از افراد معتقدند که بدترین درد ، دندان درد است….

دندان درد یکی از بدترین دردهای است که به سراغ انسان می آید.بسیاری از افراد معتقدند که بدترین درد ، دندان درد است. برخی از افراد زمانی که به پزشک مراجعه می کنند می گویند که وقتی عصبی می شوند دندان هایشان درد می گیرد. اما آیا واقعا دندان درد عصبی وجود دارد یا افراد تنها تلقین می کنند که دندانشان دردگرفته است؟فرآیند درد پیچیده است و فقط نمی توان گفت یک بعد فیزیکی دارد و تنها به عنوان یک پیام ساده از محل درد به مغر است بلکه موضوع پیچیده تر از این حرفاست.درد زمانی که از مبدا انتقال داده می شود تا به محل مورد نظر برسد ممکن است اتفاقات زیادی را تجربه کند و در آن تغییر و تحولاتی پدید آید.

استرس و  خرابی دندان ها 

یکی از مواردی که برروی خرابی دندان ها تاثیر دارد استرس است . استرس موجب می شود بیماری های لثه ی پدید آید و همچنین خشکی دهان و یکی از عوامل پوسیدگی را می توان استرس نامید.

رابطه استرس و اعصاب

همانطور که پیش تر بیان کردیم استرس می تواند به گونه های مختلفی بر روی احساس درد ما تاثیر بگذارد.زمانی که فرد استرس می گیرد عوامل التهابی بیشتری ترشح می شوند و همین موضوع سبب می شود که تفسیر درد دچار تغییر شود پس ممکن است در دوره های استرس درجه شدت درد متفاوتی را احساس نماییم.این امکان وجود که زمان عصبی شدن درد دندان تا حدودی صحت داشته باشد ولی باید بدانید که عصبی شدن نمی تواند عامل دندان درد باشد و فقط در تفسیرشدت درد می تواند به عنوان یک عامل مشارکت داده شده به حساب بیاید.

درد غیر دندانی

گاهی در قسمت فک و صورت درد احساس می کنیم که واقعا ربطی به دندان ندارد و این دردها را غیردندانی می گویند. این درد ها ممکن است به شکل دندان درد نیز احساس شود و استرس سبب زیادتر شدن آن می گردد و شکل های مختلفی داشته است.

چگونه دندان درد عصبی را درمان کنیم؟

در بیشتر مواقع دندان درد به علت درد یک دندان اتفاق می افتد و شما باید به درمان آن دندان بپردازید.اگر شما استرس می گیرید و در آن زمان فکر می کنید که دندان دردتان بیشتر شده الزاما به این دلیل نیست که شما دندان درد عصبی دارید. پس سعی کنید در چنین مواقعی حتما به دندان پزشک مراجعه نمایید تا عامل اصلی را بررسی و درمان نماید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *