پنج شنبه، ۲۸ دی ۹۶ - ۱۱:۲۰
خشکبار حاوی ویتامین دی

خشکبار حاوی ویتامین دی : ویتامین ها از جمله مواردی هستند که برای بدن ضروری می باشند و شما باید به وسیله تغذیه سالم…

خشکبار حاوی ویتامین دی : ویتامین ها از جمله مواردی هستند که برای بدن ضروری می باشند و شما باید به وسیله تغذیه سالم و رژیم غذایی صحیح آنها را برای بدن تامین نمایید. یکی از بهترین گزینه های که شما می توانید ویتامین D را برای بدنتان تامین نمایید تابش خورشید است. البته زمانی که شما به صورت مستقیم در مقابل تابش نور خورشید قرار بگیرید می تواند ضررهای را برای شما هم داشته باشد.

اگر می خواهید مواردی را به لیست برنامه غذایتان اضافه کنید که حاوی ویتامین D باشند می توانید از موارد زیر استفاده نمایید:

تخم مرغ

در هر یک عدد تخم مرغ  کامل شما می توانید ۴۰ واحد ویتامین D را به بدنتان برسانید. البته در تخم مرغ علاوه بر اینکه ویتامین D وجود دارد بلکه کالری و چربی نیز دیده می شود. شما می توانید با مصرف ۳ عدد تخم مرغ در روز حدود بیست درصد از ویتامین د بدنتان را تامین کنید البته ما به شما توصیه می کنیم از سبزی ها نیز در کنار آن استفاده کنید تا طعم و عطر بهتری داشته باشد.

قارچ

مصرف قارچ می تواند در طول روز سبب شود که شما حدود ۱۹ درصد از ویتامین D بدنتان را تامین کنید. یک فنچان قارچ حدود ۴۱ تا ۱۱۴ واحد ویتامین د داشته است. شما می توانید قارچ را با مواردی دیگر مثل املت ، سالاد ، سبزی ها و … مصرف نمایید.

شیر غنی شده

در هر لیوان شیر غنی شده حدود ۱۱۶ واحد ویتامین د وجود داشته است. البته به صورت طبیعی شیرگاو سرشار از ویتامین D نیست ولی غنی شده از مواد مغذی می باشد. اگر می خواهید ویتامین D و دیگر مواد معدنی را جذب کنید سرشیر آن را صاف نکنید. در حدود یک لیوان شیر زیادتر از ۱۹ درصد ویتامین D بدن تامین می گردد.

سالمون

شما می توانید در یک وعده با مصرف صد گرم سالمون ، نیاز یک روز بدنتان را به ویتامین D تامین نمایید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *