پنج شنبه، ۱۷ اسفند ۹۶ - ۱۰:۵۶
پیسی در کودکان چگونه است؟

پیسی در کودکان : پیسی یکی از بیماری های است که نشانه هایی در کودکان و بزرگسالان داشته است و برای آن درمان های…

پیسی در کودکان : پیسی یکی از بیماری های است که نشانه هایی در کودکان و بزرگسالان داشته است و برای آن درمان های متفاوتی استفاده می شود.البته در مورد پیسی در کودکان باید در نظر داشته باشید که گاهی این بیماری سبب می شود تا مشکلات روحی برای کودک در رابطه با بازی با همسن و سالانش پدید بیاید.

پیسی در کودکان نباید نادیده گرفته شود و البته اگر کودکی دچار این بیماری شده باید با او صحبت کنیم و به او بفهمانیم که او با دیگر کودکان فرقی ندارد و اصلا بیماری او واگیردار نیست.

عکس پیسی

باید بدانید که پیسی در کودکان باید بصورت جدی در نظر گرفته شود.کودکانی که رنگ پوست تیره تری دارند ، اگر دچار پیسی شوند بیشتر در آنها مشاهده می شود و نیاز است مراقبت های بیشتری از آنها صورت بگیرد.

عموما برای کودکانی که پیسی دارند از روش های تهاجمی و درمانی شدید استفاده نمی شود و برای اینکه این لکه ها پوشانده شود از ضد آفتاب و مواد رنگ کننده استفاده می گردد.

گاهی می توان از کورتون های موضعی نیز استفاده کرد که البته باید در این موارد احتیاط لازم بکار گرفته شود. تا زمانی که کودک به سن ۱۲ سالگی نرسد از “پووا” استفاده نمی شود ولی می توان اینگونه گفت که در چنین دوره سنی ، استفاده از اشعه ماورابنفش B با طیف باریک(نوعی اشعه ماورابنفش) ، می تواند نتایج خوبی به همراه داشته باشد.

پیسی

پیسی در کودکان : متاسفانه هنوز هم علت پیسی در کودکان به صورت دقیقی شناسایی نشده و برای همین نمی توان راه درمانی موثری را نیز برای آن در نظر گرفت.برخی از بیماران استرس را با بیماریشان مرتبط می دانند ولی هنوز نقش استرس در زیاد شدن یا کم شدن این بیماری اصلا مشخص نیست.

بیماران هر گونه آسیبی که داشته باشند مانند سوختگی ، خراشیدگی و … می تواند موجب شود تا لک های آنها بیشتر دیده شود.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *