یکشنبه، ۰۸ بهمن ۹۶ - ۰۴:۳۷
عید نوروز

عکس پروفایل برای عید سال ۹۷ : معمولا با نزدیک شدن به یک مناسبت خاص ، افراد برای تعویض عکس پروفایل های خود اقدام…

عکس پروفایل برای عید سال ۹۷ : معمولا با نزدیک شدن به یک مناسبت خاص ، افراد برای تعویض عکس پروفایل های خود اقدام می کنند. مثلا وقتی زمستان است یا بهار می شود ، کاربران دوست دارند از طریق عکسی که برای پروفایلشان می گذارند این حس را به دیگران منتقل کنند.

عید نوروز جز عیدهای بزرگ ایرانیان است که هر ساله با نزدیک شدن آن ، به فکر سفره عید و دید و بازدید می افتند. عید نوروز از اول فروردین ماه شروع می شود و به عنوان یکی از قدیمی ترین جشن های است که دوران باستان برجایی مانده است. مردم در شهرها و استان های مختلف ، دارای آداب و رسوم خاصی در رابطه با عیدنوروز هستند ولی آنچه که تقریبا در تمام استان ها وجود دارد ، عیدی دادن در عیدنوروز است.

چهارشنبه سوری

یکی از مراسم های که پیش از عیدنوروز انجام می شود، چهارشنبه سوری است که همان چهارشنبه آخر سال می باشد . در این روز هم ایرانیان در بیرون از خانه هایشان و در فضای باز آتشی برپا می کنند و رسم است که اهل خانه از روی اتش می پرند و اینگونه گفته می شود که ” زردی من از تو، سرخی تو از من ” . آنها با اینکار نگرانی ها و غم و غصه هایشان در سال گذشته را به اتش می سپارند و تصمیم می گیرند که نوروز را با شادی و سلامتی شروع کنند.

تحویل سال

مردم از چند ماه پیش از عید نوروز به فعالیت های مختلفی مثل خرید ، خانه تکانی و … می پردازند و با نزدیک شدن به تحویل سال ، سفره ی را پهن می کنند که روی آن از قران ، آینه و هفت سین استفاده می شود.

هفت سین از سماق، سير، سنجد، سمنو، سکه، سرکه، سبزی تشکیل شده  است که هر کدام از آنها نمادی خاص داشته است.

شما می توانید در ادامه مجموعه ی از عکس پروفایل برای عید سال ۹۷ دانلود نمایید :

عکس پروفایل برای عید سال ۹۷

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *