شنبه، ۲۱ بهمن ۹۶ - ۰۱:۲۰
کودکانه

داستان کودکانه خوش قولی : یکی از دوره های مهمی در زندگی  ، دوره کودکی است. می توانیم اینگونه بگوییم که برخی از ویژگی…

داستان کودکانه خوش قولی : یکی از دوره های مهمی در زندگی  ، دوره کودکی است. می توانیم اینگونه بگوییم که برخی از ویژگی های رفتاری و شخصیتی و … انسان ها در این دوره شکل می گیرد پس والدین عزیز باید در دوران کودکی مراقبت های لازم و ویژه ی را از هر نظر برای کودکانشان داشته باشند. در ادامه این مطلب ،به داستان کودکانه خوش قولی اشاره شده است که شما می توانید آن را برای کودکان عزیزتان بخوانید.

قصه ی کودکانه

شما می توانید این داستان را به صورت زیر برای کودکانتان تعریف نمایید :

روزی پیامبر اکرم ص به صخره ی اشاره نمود و اینگونه به دوستش گفت که فردا در کنار صخره منتظر دوستش می ماند. در همان موقعه دوست پیامبر هم به صخره نگاهی کرد و گفت : ان شاءالله من فردا خواهم آمد.

فردای آن روز پیامبر چون روزگذشته به دوستش قول داده بود کنار همان صخره رفت و آنجا ایستاد اما هنوز خبری از دوستش نبود. هوا هم کم کم در حال گرم شدن بود و یاران پیامبر هم از کنار او رد می شدند تعجب می کردند که چرا با اینکه هوا گرم است ولی پیامبر زیر افتاب ایستاده ؟ یاران جلو می رفتند و به پیامبر سلام می کردند و از او پرسیدند که چرا در زیر آفتاب مانده ای ؟ پیامبر در جواب به آنها گفت که منتظر دوستم هستم.

آنها از پیامبر پرسیده اند که چرا زیر آفتاب مانده ی؟ می توانید در زیر سایه ی نخل ها باشی چون اینجا هوا گرم است. پیامبر گفت ما محل دیدار خودمان را در کنار همین صخره گذاشته ایم. اگر من جای دیگری بایستم ممکن است دوستم مراپیدا نکند. دوستان پیامبر از او خداحافظی کردند و رفتند . نزدیکی شهر یه لحظه پشت سرشان را نگاه کردند و دیدند که پیامبر هنوز همان جا ایستاده است . کودک عزیزم از این قصه می تونیم متوجه بشیم که پیامبر ص چقد به خوش قولی اهمیت می داده است.

منبع : سنن النبی صلی الله علیه و آله ، ص ۱۱۸
به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *