دوشنبه، ۲۵ دی ۹۶ - ۰۸:۵۳
خواص فلفل سیاه نکوبیده

خواص فلفل سیاه نکوبیده : فلفل سیاه جز ادویه های است که شاید هر کسی آن را نپسندد و مصرف آن را در برنامه…

خواص فلفل سیاه نکوبیده : فلفل سیاه جز ادویه های است که شاید هر کسی آن را نپسندد و مصرف آن را در برنامه ی غذایش قرار ندهد ولی بی شک نباید فراموش کنید که این ادویه به همراه زنجبیل و فلفل قرمز به عنوان ادویه های فوق العاده ی شناخته می شود که می تواند متابولیسم بدن را تحریک کند و همچنین بهبود گوارش را در پی داشته باشد.

ضدعفونی کننده

فلفل سیاه علاوه بر اینکه یک ضد عفونی کننده برای بدن به شمار می رود می تواند خلط آور نیز باشد. شما می توانید برای مقابله با افسردگی از این ادویه پر خاصیت در غذاهایتان استفاده نمایید. چون سبب می شود که ترشح آندورفین در مغز بالا رود و در واقع مانند یک ضد افسردگی طبیعی فوق العاده اثر نماید.

مفید برای روده ها

دانه های فلفل سیاه و روغن گیاهی فلفل ، دارای مولکوی به اسم پی پرین می باشد که فعال سازی روده را در پی دارد به گونه ی که حرکت آن ها را آسان تر خواهد کرد. در طب سنتی برای درمان اختلال های مرتبط با روده مثل تنبلی روده ها از ترکیب گیاهان دیگری با فلفل سیاه استفاده می شده است.

خواص فلفل سیاه نکوبیده

مفید برای درمان چین و چرک

قطعا می دانید یکی از موضوعاتی که می تواند سبب ناراحتی ما شود، چین و چروک های هستند که در چهره ما نمایان می شوند.فلفل سیاه جز مواردی است که با مصرف آن باید برای همیشه با چین و چروک ها خدافظی کرد. به جای اینکه سرم های گران قیمت یا کرم های پر هزینه ی را برای درمان چین و چروک بخرید ، در رژیم غذایتان فلفل سیاه را قرار بدهید و نتایج عالی آن را بر روی پوستتان مشاهده نمایید. به دلیل آنتی اکسیدان های که در فلفل سیاه وجود دارد می تواند حفاظت از پوستتان را در برابر بروز علائم پیری زودرس در پی داشته باشد.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *