پنج شنبه، ۲۳ آذر ۹۶ - ۰۱:۲۷
اسپند

خواص اسپند در لاغری : گاهی شنیده می شود که اسپند از جمله موادی است که می تواند در لاغری موثر باشد آیا واقعا…

خواص اسپند در لاغری : گاهی شنیده می شود که اسپند از جمله موادی است که می تواند در لاغری موثر باشد آیا واقعا این مطلب صحت دارد و اسپند جز مواد چربی سوز می باشد؟ عده ی را می بینیم که می گویند مدتی است که از اسپند برای چربی سوزی استفاده می کنند ولی تاثیری برایشان نداشته است و در جواب لازم است بدانید که اسپند جز ماده های سمی به شمار می رود و عموما به افراد توصیه می شود برای لاغری یا به صورت خوراکی از آن استفاده نکنند.اگر می خواهید به چربی سوزی (کاهش چربی خون) کمک کنید می توانید از مواد غذایی دیگری مانند کرفس،کاسنی و چنگر فرنگی استفاده نمایید ولی اگر منظورتان از چربی سوزی در جهت لاغری است می توانید برای دو تا سه هفته بعد از هر وعده غذاییتان از عرق زیره استفاه نمایید که بسیار مفید و موثر خواهد بود البته مصرف بیش از اندازه از عرق زیره(بیشتر از سه هفته)  مشکلاتی را برای کبد به وجود خواهد آورد.

اسپند

اسپند جز گیاهانی است که ایرانی آن را بخوبی می شناسند و از قدیم نیز اسپند دود کردن را به نوعی برای چشم زخم استفاده کرده اند ولی خاصیت ضدعفونی کنندگی ، دورکردن حشرات و … را نیز داشته است.در آسیا از دانه های اسپند به عنوان یک کرم کش ، ضد انگل، کشنده آمیب نیز استفاده می نمایند.

لازم است بدانید که از اسپند بیشتر برای خوشبوکنندگی هوا استفاده می گردد و کمتر به صورت خوراکی آن را توصیه می کنند زیرا اگر به صورت غیر صحیحی مصرف شود می تواند عوارض جدی مثل تهوع ، تشنج و … را به دنبال داشته باشد.همانطور که در پاراگراف های فوق ذکر کرده ایم اسپند به عنوان یک گیاه سمی است که حتی در صورت مصرف آن توسط حیوانات سبب مسمومیت و در مواقعی مرگ و میر آنها شده است . در گذشته برای اینکه میزان سم را در اسپند کم کنند چندین بار آن را در آب خیس می کردند.

کاربران عزیز می توانید اطلاعات بیشتر را در پست ” خواص اسپند دود كردن ” مطالعه نمایید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *