شنبه، ۱۶ دی ۹۶ - ۰۲:۱۹
طرز تهیه کدو حلوایی

طرز تهیه کدو حلوایی : قطعا می دانید که کدو حلوایی جز میوه های است که خواص متعددی برای بدن داشته است و می…

طرز تهیه کدو حلوایی : قطعا می دانید که کدو حلوایی جز میوه های است که خواص متعددی برای بدن داشته است و می تواند به عنوان یک میان  وعده عالی در نظر گرفته شود. اما عده ی زیادی هستند که دوست دارند کدو حلوایی را در برنامه غذایشان جای بدهند ولی در مورد طرز تهیه کدو حلوایی چیزی نمی دانند. به شما توصیه می کنید اگر می خواهید یک میان وعده یا دسر خوشمزه درست کنید ادامه این پست را به دقت بخوانید.

نکته) از کدو حلوایی های برای دسر استفاده کنید که پوست نارنجی داشته است و می توانند به شکل کوزه ی یا گرد باشند.

چگونه کدو حلوایی را آماده کنیم؟

برای اینکه کدو حلوایی را آماده کنید باید مواد زیر را تهیه نمایید :

کدو حلوایی : ۱ عدد
شکر : ۱/۲ پیمانه (یک دوم پیمانه)
آب : یک لیوان

طرز تهیه : اول از هر چیزی باید به خوبی کدو را شست و شو دهید و با به وسیله یک چاقو آن را از وسط به دو نیمه تقسیم نمایید و مقداری تخم در هر نیمه از کدو وجود دارد که آنها را باید خارج کنیم.

طرز تهیه کدو حلوایی

بعد از آن می توانید کدو را به اندازه های که می خواهید برش بدهید . دقت کنید اندازه های شما باید متناسب باشد و از اندازه های زیاد بزرگ دوری کنید. بعد یک قابلمه مناسب را بردارید و برش های که از قبل اماده کرده بودید درون قابلمه بریزید .

حالا شکر را در یک لیوان آب بخوبی حل نمایید و این ترکیب آب و شکر را به قابلمه اضافه نمایید .برای اینکه کدو ها را بپزید نیازی نیست آب را زیاد نمایید چون در درون بافت های کدوحلوایی آب هم وجود دارد که در زمان پخت آب به بیرون می آید. بعد اجازه بدهید تا کدوها بر روی گاز به خوبی بپزنند ولی له نشوند و در نهایت بعد از پخت ، پوست کدو ها را جدا کنید . البته می توانید به جای گاز از مایکروویو هم استفاده کنید به این صورت که کدوها را با همان مقدار آب و شکر برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در مایکروویو بگذارید.

طرز تهیه کدو حلوایی

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *