یکشنبه، ۱۰ دی ۹۶ - ۰۱:۳۸
درمان قرمزی چشم

درمان قرمزی چشم : قرمزی چشم دارای علت های مختلفی است که می توان به مواردی مثل استفاده زیاد از رایانه، استخر بدون عینک…

درمان قرمزی چشم : قرمزی چشم دارای علت های مختلفی است که می توان به مواردی مثل استفاده زیاد از رایانه، استخر بدون عینک شنا، بی خوابی و … اشاره کرد.البته برخی از افراد گاهی علاوه بر اینکه قرمزی چشم دارند به علت حساسیت دچار سرفه ، آب ریزش، خارش و … نیز می شوند.اگر قرمزی چشم به دلیل موارد ذکر شده در قسمت فوق نباشد و علت جدی تری مثل آب سیاه،یوئیت باشد نیاز است که حتما فرد به متخصص چشم مراجعه نماید و به تشخیص متخصص درمان را آغاز نماید.

درمان های خانگی

اگر قرمزی چشم به علت های جدی رخ نداده باشد شما می توانید با استفاده از چند توصیه خانگی به برطرف کردن آن کمک کنید.

  • آب سرد : آب جز مواردی است که می تواند برای درمان بسیاری از موارد به کمک شما بیاید. در درمان قرمزی چشم نیز می توانید صورتتان را با آب سرد بشوید.اینکار سبب می شود که رگ های خونی باریک شود .البته می توانید یک پنبه را به آب سرد آغشته کنید و روی چشمتان بگذارید.
  • خیار : خیار نیز می تواند پف چشم و قرمزی را برطرف کند.بدین صورت که یک خیار را بردارید و آن را برش بدهید و روی چشم بگذارید.خیارهای برش زده را تا زمانی که استفاده نمایید در یخچال نگهداری نمایید.
  • شیر سرد: این کمپرس می تواند به شما در درمان قرمزی چشم و همچنین برطرف کردن خط های ریز و افتادگی پوست کمک کند.بدین صورت که مقداری کمی شیر پاستوریزه را در یک کاسه بریزید و بعد پنبه را به آن آغشته نمایید و اضافه شیر را بچلانید و روی چشمتان بگذارید.
  • کیسه چایی : کیسه های چایی که استفاده کردید دور نیاندازید.این کیسه ها را در یخچال بگذارید و هر بار روی چشمتان بگذارید.اگر خشک شده اند کمی آنها را خیس کنید.
  • سیب زمینی : سیب زمینی را رنده کنید و در یخچال بگذارید و روی چشمتان قرار دهید تا به دمای اتاق برسد.
به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *