سه شنبه، ۰۱ اسفند ۹۶ - ۱۲:۲۳
کارت ملی هوشمند

سایت ثبت نام تعویض کارت ملی | مدارک مورد نیاز برای کارت ملی هوشمند : یکی از اقداماتی که همه ی افراد باید انجام…

سایت ثبت نام تعویض کارت ملی | مدارک مورد نیاز برای کارت ملی هوشمند : یکی از اقداماتی که همه ی افراد باید انجام بدهند تعویض کارت ملی می باشد. کارت های ملی هوشمند جایگزین کارت های قبلی می شوند و دیگر شما باید برای انجام امورتان از کارت هوشمند جدید استفاده نمایید.

برای تعویض کارت ملی باید به شکل اینترنتی ثبت نام های لازم را انجام بدهید که در ادامه شما سایت ثبت نام تعویض کارت ملی | مدارک مورد نیاز برای کارت ملی هوشمند را مشاهده می نمایید.

نحوه ی ثبت نام

پیش از هر کاری شما باید به صورت اینترنتی ثبت نام های لازم را انجام بدهید و بعد به صورت حضوری به دفترهای خدمات پیشخوان دولت بروید. فراموش نکنید که نمی توانید همه ی مراحل را اینترنتی انجام بدهید و حضور شما بعد از اینکه اطلاعات را ثبت کرده اید ، در پیشخوان دولت الزامی می باشد.

۱)باید به سامانه کارت ملی هوشمند وارد شوید.

۲)به بخش ثبت نام جدید وارد شوید

۳)در این قسمت اطلاعاتی را از شما می خواهد که باید به صورت صحیح وارد نمایید

۴)اگر شما شرایط لازم را داشته باشید و اطلاعات را به شکل صحیحی وارد کرده باشید یک کد رهگیری به شما داده می شود و شما در نوبت دهی قرار می گیرید.

۵)وقتی شما موفق به دریافت کد رهگیری شده و با توجه به تاریخی که به شما اعلام می شود باید به دفتر پیشخوان مراجعه نمایید. اگر در تاریخ مشخص شده مراجعه نکنید شما نمی توانید تا ۳ روز نوبت گیری جدیدی داشته باشید.

چه مدارکی نیاز است؟

۱)اصل شناسنامه عکس دار

۲) کد پستی

۳) شماره تلفن ثابت و همراه

۴) آدرس محل سکونت

اگر می خواهید از وضعیت کارت ملی تان باخبر شوید می توانید از سامانه کارت هوشمند استفاده کنید یعنی با داشتن کدملی تان و کد رهگیری در بخش مشاهده وضعیت می توانید ، وضعیت کارت ملی هوشمندتان را ببینید

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *