دوشنبه، ۲۰ آذر ۹۶ - ۰۱:۳۰
ماسک گلاب و نشاسته

ماسک گلاب و نشاسته : اگر می خواهید یک ماسک فوق العاده برای خود تهیه کنید می توانید از ترکیب گلاب و نشاسته…

ماسک گلاب و نشاسته : اگر می خواهید یک ماسک فوق العاده برای خود تهیه کنید می توانید از ترکیب گلاب و نشاسته استفاده نمایید. معمولا گلاب و نشاسته از مواردی هستند که در هر آشپزخانه ی وجود دارد و هزینه ی زیادی را برای تهیه آن لازم نیست.کافیست برای تهیه ماسک گلاب و نشاسته دستور العمل زیر را انجام بدهید:

مواد لازم برای ماسک گلاب و نشاسته

  • سه قاشق گلاب
  • یک قاشق نشاسته
  • نصف فنجان آب

چگونگی تهیه این ماسک : مواد فوق را با یکدیگر به خوبی ترکیب کنید و روی شعله قرار بدهید تا خمیری غلیظی حاصل شود سپس فرصت بدهید تا ماسکتان سرد شود و آن را روی پوستتان بگذارید. حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید و بعد پوست خود را به آرامی بشویید.

دیگر ماسک های مفید برای پوست

باز شدن رنگ پوست : اگر می خواهید یک ماسک طبیعی برای بازشدن رنگ پوستتان درست کنید می توانید از گلاب کمک بگیرید زیرا گلاب موجب می شود پوست روشن شود. دو قاشق نشاسته را با یک قاشق گلاب ترکیب کنید و روزانه برای ۱۵ دقیقه بر روی پوسستان بگذارید.

از بین بردن لکه های پوست:  یک لیتر آب معمولی را با گلاب ترکیب کنید و سپس ۳ قطره روغن بادام به آن اضافه نمایید و در یخچال بگذارید و هر روز از این محلول برای شستن صورتتان استفاده کنید.

سفید شدن پوست: اگر می خواهید پوست سفیدی داشته باشید می توانید ۲قاشق گلاب،۱عدد سفیده تخم مرغ،۱قاشق از عرقیات گل ها را با یکدیگر ترکیب کنید و بعد به آرامی نشاسته را به آن اضافه کنید. این مواد را به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید و مایع حاصل شده را برای ۲۰ دقیقه روی پوست صورتتان بگذارید و در آخر با آب گرم شست و شو دهید.

رفع قرمزی پوست بعد از اصلاح موهای صورت: اگر می خواهید فرمزی پوست بعد از اصلاح را از بین ببرید یا از جوش زدن  و ایجاد دانه های سر سیاه جلوگیری کنید می توانید مقداری نشاسته را در آب سرد حل کنید و برای ۱۵ دقیقه روی ناحیه های قرمز شده بگذارید و در آخر صورتتان را با آب سرد به آرامی شست و شو دهید.

ماسک گلاب و نشاسته
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *