پنج شنبه، ۰۲ آذر ۹۶ - ۱۱:۳۱
درمان خانگی سیاتیک

درمان خانگی سیاتیک : یکی از دردهای که در این سال های اخیر بسیار شایع شده است کمردرد است. درد سیاتیک به دردی گفته…

درمان خانگی سیاتیک : یکی از دردهای که در این سال های اخیر بسیار شایع شده است کمردرد است. درد سیاتیک به دردی گفته می شود که پایین کمر است و به پایین پا در یک یا دو سمت بدن کشیده می شود. سیاتیک نام طولانی تریم عصب بدن است که از لگن آغاز شده و تا پایین پاها ادامه خواهد داشت و در زمان مسیر خود به شاخه های عصبی زیادی تقسیم می گردد.

چگونه سیاتیک را خانگی درمان کنیم؟

اگر می خواهید درمان سیاتیک را خودتان به صورت خانگی پیش بگیرید می توانید از روش های زیر استفاده نمایید البته فراموش نکنید که حرکات یوگا بسیار موثر خواهد بود.

یوگا

۱)حرکات ورزشی کششی و یوگا

انجام حرکات ورزشی مخصوصا حرکات یوگا در درمان خانگی سیاتیک بسیار موثر است و سبب می شود که کشش های خوبی در اعصاب و ماهیچه ها ایجاد گردد.

۲)از مصرف غذاهای با طبع سرد خودداری کنید

افرادی که دچار درد سیاتیک شده اند باید از مصرف غذاهای که طبع سرد و مرطوب دارند خودداری نموده و میزان آن را به حداقل برشانند. در وعده های صبحانه می توانند از گردو ، بادام ، شیره انگور استفاده نمایند.

۳)پیاده روی صبحگاهی – کاهش وزن 

یکی از بهترین روش ها برای پیشگیری از بروز گرفتگی های سیاتیک پیاده روی صبحگاهی است البته فراموش نکنید که چاقی و اضافه وزن از مواردی هستند که سبب می شوند درد سیاتیک بیشتر و تشدید شود و افراد مبتلا به سیاتیک باید وزن متعادل و نرمالی داشته باشند.

۴)محل درد را با روغن ماساژ دهید 

یکی از ساده ترین راه ها درمان سیاتیک با ماساژ روغن است که می توان از روغن های مثل منداب ، کنجد ، روغن زیتون و … استفاده نمایید و یا ترکیبی از آنها را بکار بگیرید که البته می توان ادویه های گرمی مثل زنجبیل و دارچین را نیز به آنها اضافه کرد.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *