پنج شنبه، ۱۲ بهمن ۹۶ - ۰۲:۱۷
مشتری

چند روش موثر براي افزايش سريع فروش : معمولا افرادی که کسب و کار جدیدی را شروع می کنند به فکر زیاد کردن مشتریانشان…

چند روش موثر براي افزايش سريع فروش : معمولا افرادی که کسب و کار جدیدی را شروع می کنند به فکر زیاد کردن مشتریانشان هستند چرا که سرمایه اصلی آنها مشتریان می باشند. پس باید ما چند روش موثر براي افزايش سريع فروش را بدانیم تا بتوانیم از آنها در کسب و کارمان استفاده نماییم.

۱)برای مشتریان خود جایزه های با ارزشی را تعیین کنید

اگر می خواهید به کسب و کارتان رونق ببخشید باید برای کسانی که از شما خرید می کنند به صورت محدود جایزه ی قرار بدهید. سعی کنید این جایزه هزینه ی زیادی از شما نگیرد ولی برای مشتریان ارزش داشته باشد. مثلا اگر یک وسیله مرتبط با آشپزخانه و غذا می فروشید می توانید دستور چند پخت غذا را به عنوان جایزه به همراه دستگاه به مشتری بدهید. قطعا اینکار سبب می شود که مشتری برای دیگران نیز از جوایز شما صحبت کند. البته به مشتریان بگویید که جایزه فقط در مدت زمان محدود به آنها تعلق خواهد گرفت.

۲)ارتباطتان را با مشتریان غیرفعال حفظ کنید

در کسب و کارها مشتریانی دیده می شوند که  به عنوان مشتریان غیرفعال شناخته می شوند ولی اگر شما بتوانید با این نوع مشتریان رابطه تان را حفظ کنید قطعا قروشتان نیز بیشتر خواهد شد. برای اینکه مشتریان غیرفعال نیز در کنار مشتریان فعال خرید داشته باشند می توانید یک فروش ویژه در نظر بگیرید.

۳)هیچ وقت تخفیف ندهید

یکی از هزینه های پنهان هر کسب و کار ، تخفیف ها هستند.معمولا مشتری وقتی تخفیف می گیرد پس از مدتی آن را فراموش می کند پس بهتر است شما اصلا تخفیف ندهید و به جای تخفیف یک هدیه به مشتری بدهید مثلا اگر یک لباس ۵۰ هزار تومانی فروخته اید می توانید یک هدیه به مشتری بدهید که البته برای شما هزینه ی بسیار اندکی داشته باشد.

تخفیف

۴)زمانی که مشتری محصولی را می خرد می توانید محصولات دیگر به آن پیشنهاد بدهید

مشتری زمانی که تصمیم می گیرد از شما خرید کند وارد حالت خرید می شود و شما پس از آن راحت تر می توانید محصولات دیگری را به او معرفی کنید. مثلا اگر یک گوشی همراه به مشتری فروخته اید می توانید قاب گوشی هم به او پیشنهاد بدهید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *