جمعه، ۲۵ خرداد ۹۷ - ۰۸:۳۷
رابطه جنسی از مقعد

تشخیص رابطه جنسی از مقعد : یکی از سوال های که شاید برای عده ی زیادی به وجود آمده باشد این است که آیا تشخیص…

تشخیص رابطه جنسی از مقعد : یکی از سوال های که شاید برای عده ی زیادی به وجود آمده باشد این است که آیا تشخیص رابطه جنسی از مقعد امکان پذیر می باشد یا خیر؟ در جواب باید بدانید که معمولا این تشخیص ها در زمان تجاوز بسیار کاربرد داشته است و پزشکی قانونی می تواند نسبت به این رابطه ها اعلام نظر کند مانند رابطه واژینال.

در زمان معاینه مقعد می توان از روی علائمی که وجود دارد پزشک تشخیص رابطه مقعدی را انجام بدهد. در همین ابتدا باید بدانید که اگر تعداد مراتب دخول از دو یا سه بار کمتر باشد نباید انتظار تشخیص را داشته باشیم و در موارد بیشتر این تشخیص می تواند به واسطه پزشک متخصص صورت بگیرد.

چگونگی تشخیص رابطه

اگر تعداد دفعات دخول از سه بار زیادتر باشد ، در زمان معاینه علائمی وجود داشته که می توانند تشخیص را به وسیله ی آن ها انجام داد. مثلا می توان گفت پوست اطراف مقعد از زمان های طبیعی خود صاف تر می شود یا چین های اطراف آن نیز صاف تر دیده می شوند  و همچنین پوست اطراف مقعد نیز به درون کشیده می شود و تا قسمت پوستی مخاطی ادامه خواهد داشت و گاهی این قسمت پوسته گذار می گردد.

در صورتی که مفعول حرفه ی بوده باشد حتی به درون رکتوم نیز این ضخیم شدن پوست امتداد خواهد داشت و به شکل خط های کم رنگ این فیسوزهای بهبود یافته در محل چینها مشاهده می گردند البته اگر اینکار با صبرو حوصله و در صورت محیا بودن از عدسی استفاده شود.

مقعد در مفعولین حرفه ی به شکل قیفی خواهد بود به گونه ی که مقعد به درون کشیده شده است. در نظر داشته باشید  که در اجساد اصلا نباید در رابطه با شل شدگی اسفنکتر مقعدی نظری را ارائه کرد جز اینکه در رکتوم آزمایش مایع منی مثبت بوده باشد و یا در اطراف ناحیه مقعد هماتوم شدید وجود داشته باشد و یا جسم خارجی در درون مقعد و در معاینه جسد دیده گردد.

بیشتر این علائم در افراد حرفه ی و همچنین در مشاهده مقعدی دیده نمی شوند جز اینکه به شکل خصوصی از مانور استفاده شود. زمانی که شخصی در حال معاینه مقعدی باشد در فاصله ی کمی انگشتان بزرگ را از مقعد قرار می گیرد و با دیگر انگشت ها سرین ها را گرفته و به کنارها می کشانیم تا به خوبی بتوان چین های مقعدی را مشاهده کرد.

رابطه مقعدی

علائم تشخیص (رابطه مقعدی)

تشخیص رابطه جنسی از مقعد : افرادی که عمل لواط را انکار می کنند به صورت عمدی فشاری به اسفنکتر می آورند و به عبارت ساده تر خودشان را جمع می نمایند و پزشک قانونی با صحبت کردن در رابطه با موضوعی ، افکار مفعول را به نکته ی جذب می کند تا حرکت ارادی اسنفنکتر ها از بین برود و بتوان حالت آن را تشخیص داد.

در صورتی که فردی پیش تر در قسمت ناحیه مقعدی خود عمل جراحی را انجام داده باشد و همچنین از آزمایش های رکتوسکپی و هموروبید و فیستوز استفاده کرده باشد ، ممکن است علامت های پارگی اسفنکترها دیده شود پس لازم است بدانید شلی اسفنکتر مقعدی می تواند از علائم دخول های پی در پی باشد ولی چون یک وضعیت کیفی به شمار می آید نمی توان آن را ملاک عمل دانست همچنین چون جنس بیماری یا بیمارهای متفاوت و استفاده از داروهای شل کننده می توانند تاثیری در قوام اسفنکترها داشته باشد و البته سن شخص را نیز در این رابطه نباید فراموش کرد.

پس لازم است مجددا به این موضوع دقت داشته باشید که اگر رابطه جنسی از مقعد به تعداد دفعات کم (زیر ۳ بار) باشد نمی توان آن را تشخیص داد ولی اگر این کار به میزان زیادی انجام شود تشخیص آن به وسیله متخصص قابل انجام خواهد بود.

علت علاقه مردان به رابطه جنسی از مقعد چیست؟

 تحقیق های صورت گرفته است که نشان می دهد آقایان به رابطه های جنسی از مقعد علاقه داشته اند اما سوال اینجاست که علت این موضوع چیست؟

داشتن رابطه جنسی برای انسان ها امری ضروری است چون آن ها به این طریق می توانند روح و روان خود را ارضا کنند. اگر شخصی از این عمل رضایت نداشته باشد همسر او نمی تواند وی را مجبور به این رابطه جنسی(از مقعد) نماید. مراجع نیز اینگونه می فرمایند که اگر “بانوان” نسبت به این نوع رابطه جنسی تمایل نداشته باشند، نزدیکی از پشت حرام است و در صورت نداشتن رضایت زن ، شوهر شرعا نمی تواند او را مجبور به این رابطه نماید.

همانطور که از سخن امام صادق ع در این رابطه متوجه می شویم که شرط را اجازه زن می دانند : قَالَ: سَأَلْتُ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ ع عَنِ الرَّجُلِ یَأْتِی الْمَرْأَهَ فِی دُبُرِهَا قَالَ لَا بَأْسَ إِذَا رَضِیَتْ .حضرت فرمودند اگر راضی باشد اشکالی ندارد……. وسائل الشیعه (ج‏۲۰ ،ص : ۱۴۵)

چرا مردان نسبت به نزدیکی از پشت تمایل دارند؟

یکی از علت های که مردها نسبت به این نوع رابطه تمایل دارند ، این است که نمی توانند همسرانشان را به مرحله ارگاسم برسانند و از این موضوع نیز ناراضی و ناراحت هستند پس به همین دلیل تمایل دارند نزدیکی از پشت را انجام بدهند . اگر همسرانشان در رسیدنشان به مرحله ارگاسم به آن ها کمک کنند و سریع تر خود را با شیوه های مختلف اماده نمایند تا به ارگاسم برسند در مرد نیز حس قدرت بیدار شده و این تقاضا را نخواهد کرد.

به جز موارد شرعی رابطه از پشت؛ بسیاری از پزشکان می گویند که این نوع نزدیکی ها می تواند مضرراتی مثل عفونت ها و بیماری های را برای خانم ها به وجود بیاورد و حتی چون خروجی جداره مقعد مثل واژن نیست و دارای قابلیت انعطاف پذیری نبوده ، می تواند رابطه از مقعد خون ریزی های زیادی را به همراه داشته باشد یا حتی خراش و برش نیز به وجود بیاورد ولی این خراش ها ممکن است که با چشم دیده نشوند و حتی به دلیل عدم یک محیط مناسب برای حرکت آلت ، نوک آن نیز دچار خراشیهای سطحی شود که می تواند خطر دریافت ویروس را در فرد فاعل نیز افزایش بدهد.

خطرات نزدیکی از پشت

این نوع رابطه را می توان غیرطبیعی دانست چون ساختار مقعد به گونه ی نیست که برای انجام رابطه باشد بلکه خروجی مدفوع بوده است و به دلیل ساختار اطراف مقعد وقتی آلت بخواهد وارد آن شود به صورت طبیعی حالت منقبض به خود می گیرند تا بتواند از ورود آن جلوگیری کنند و در نهایت این فشارها می تواند موجب زخم های بسیار ریزی در دیوارهای داخلی گردد و همین زخم ها می توانند راهی باشند تا ویروس ها و باکتری های خطرناک به درون جریان خون وارد شوند و بیماری های مختلفی از جمله ایدز و … را ایجاد نمایند.

آمارها اینگونه نشان میدهد که خانم ها بیشتر گرفتار میکروب های STD می شوند و همچنین طبق تحقیقات خطر مبتلا شدن به این میکروب ها به واسطه رابطه جنسی از مقعد بیشتر از رابطه از واژن می باشد.

البته نباید فراموش کرد که این نوع رابطه می تواند آسیب های جدی دیگری مثل بواسیر، بی اختیاری مدفوع ، باد شکم و … را برای افراد به همراه داشته باشد و حتی گاهی چون این مشکلات حاد می شوند باید عمل جراحی صورت بگیرد.

نکته مهم

علت علاقه مردان به رابطه جنسی از مقعد چیست؟ 

 اگر هر کدام از شریک های جنسی آلوده باشند، به واسطه خون ریسک انتقال ویروس HIV و دیگر بیماری های آمیزشی افزایش می یابد و در تماس جنسی از طریق مقعد بسیار بالا است. مهم ترین چیزی که در نزدیکی از مقعد افراد را تهدید می کند تماس خونی مستقیم و مایع های داخلی بدن با خون شریک جنسی است که اگر هر کدام از آنها الوده باشند ممکن است به شخص سالم ویروس HIV انتقال داده شود.

مطالب مرتبط : علت كون دادن چيست ، مدفوع هنگام رابطه مقعدی ، رابطه مقعدی مرد با مرد ، عوارض رابطه مقعدی برای مردان ، علاقه مردان به رابطه از پشت ، عوارض نزديكي از پشت برای مردان ، رابطه مقعدی بین مردان

 

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *