چهارشنبه، ۲۲ آذر ۹۶ - ۰۲:۱۲
ثبت نام اهدای عضو

ثبت نام کارت اهدای عضوبدن : در چند سال گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار تلاش شده تا فرهنگ سازی صحیحی در مورد آن…

ثبت نام کارت اهدای عضوبدن : در چند سال گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار تلاش شده تا فرهنگ سازی صحیحی در مورد آن صورت بگیرد، اهدای عضو بدن است. افراد بسیاری هستند که می خواهند بدانند که چگونه می توانند برای ثبت نام کارت اهدای عضو بدن اقدام کنند و با شیوه ی آن آشنایی کافی ندارد.

ehda.center انجمن اهدای عضو ایرانیان است که می تواند اطلاعات کاملی در مورد اهدای عضو بدن در اختیار شما بگذارد.

مرگ مغزی

از جمله شایع ترین علل های که سبب مرگ مغزی می شوند مواردی مانند غرق شدن در آب ، سقوط از ارتفاع،تصادف رانندکی ، سکته مغزی، خونریزی های داخلی مغز می باشند. زمانی که فردی دچار مرگ مغزی می شود نه می تواند ببیند و نه بشوند و همچنین درد و نفس نیز نمی کشد و اکسیژن بدون استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی به او نمی رسد و علاوه بر آن نمی تواند به هیچ تحریکات خارجی نیز جوابی بدهد.

زمانی که مرگ مغزی اتفاق می افتد موجب می شود که خونرسانی به مغز توقف شود و در نتیجه اکسیژن رسانی صورت نمی گیرد.تمام کارکرد مغز به پایان می رسد و منجر به تخریب غیرقابل برگشت خواهد شد. دیگر اعضای بدن مثل کبد، کلیه ها، قلب و … عملکردهای خود را دارند ولی در روزهای آینده آنها نیز به آرامی به کارشان خاتمه میدهند.

آیا کما همان مرگ مغزی است؟

زمانی که بیمار در وضعیت کما باشد این امکان وجود دارد که شانس بهبودی داشته باشد ولی در مرگ مغزی بیمار بهبود نخواهد داشت و در چند روز آینده حتما به مرگ منجر می شود. کما را می توان یک نوع اختلال در عملکرد مغز دانست که سبب می شود سطح هوشیاری فرد کاهش داشته باشد و نتواند جوابی به تحریکات اطرافش بدهد.

برای گرفتن کارت اهداء اعضا می توانید به سایت www.ehda.center مراجعه نمایید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *