دوشنبه، ۱۸ دی ۹۶ - ۰۸:۱۳
علائم شپش بدن

علائم شپش بدن : وجود یک نوع انگل بر روی پوست می تواند سبب شود که پوست به آلودگی با شپش منجر شود. شپش…

علائم شپش بدن : وجود یک نوع انگل بر روی پوست می تواند سبب شود که پوست به آلودگی با شپش منجر شود. شپش ها حشرات بسیار ریزی هستند که تغذیه شان از خون انسان است و می توانند روی لباس یا موی بدن تخم بگذارند. گزش شپش می تواند سبب شود که خارش شدید به وجود آید. شپش ها روی بدن انواع متخلفی داشته است که می توان  به شپش سر ، شپش بدن ، شپش عانه اشاره کرد.

شپش چه علائمی داشته است؟

یکی از اصلی ترین علائمی که برای شپش بیان می شود خارش شدید است که به علت واکنش آلرژیک به سم موجود در بزاق شپش به  وجود می آید. این گونه خارش ها خواب را از افراد خواهد گرفت و تمرکز را سلب می کند . به دنبال گزش های مکرر شپش جوش ها و التهابی های نیز در پوست سر پدید می آید. یکی دیگر از عوارض شایعی که برای شپش وجود دارد ورم یا التهاب غده‌های گردنی است.

در  ابتدا گزش شپش بدن سبب می شوند که برآمدگی های کوچک قرمز رنگ یا به شکل نقطه ی ظاهر می شوند و گاهی در تمام بدن حساسیت های را به دنبال دارند.وقتی خاراندن زیاد و شدید اتفاق بیوفتد  در اطراف پهلو ، گردن یا شانه ها خراش های عمیقی ایجاد می گردد. اگر این آلودگی ها درمان نشوند می تواند سبب شود که آلودگی گسترش داشته باشد و بیمار همراه با زخم ، سردرد یا تب و عفونت داشته باشد.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

برخی از افراد زمانی که این مشکل برایشان پیش می آید از روش های سنتی و قدیمی استفاده می کنند که هیچ تاثیری برای آنها نداشته است .پزشک با تشخیص شپش بدن از جرب یا گال و شپش عانه از عارضه پوستی اگزما  ، درمان را به بهترین شکل شروع می کند.

اگر شما علائم شپش را در خود دیده اید باید سریعا به پزشک مراجعه نمایید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *