شنبه، ۰۵ اسفند ۹۶ - ۰۸:۴۱
شپش سر

علائم شپش سر : همیشه برای ما قابل تصور نیست که در کنار فردی کثیفی بنشینیم که شپش داشته است قطعا هر شخصی خود…

علائم شپش سر : همیشه برای ما قابل تصور نیست که در کنار فردی کثیفی بنشینیم که شپش داشته است قطعا هر شخصی خود نیز از این مشکل ناراضی می باشد و دوست دارد که سریعا آن را برطرف نماید.

والدین زمانی که دانه های سفیدی را روی موهای فرزندانشان می ببینند سریعا نگران می شوند و تصور می کنید که فرزندشان به شپش مبتلا شده است ولی لازم است این نکته را بدانید که شپش ها گاهی هیچ ضرری برای شما ندارند  ولی این دلیل محکمی نیست که شما قید درمان را بزنید. می توانید لینک درمان شپش سر با اسپند را مطالعه نمایید.

شپش و علائم آن

شپش ها موجودات ریزی هستند که به پوست سر می چسبند و تغذیه آنها به واسطه پوست سر است. شاید برایتان سوال باشد که چه کسانی دچار شپش سر می شوند ؟ کودکان که در محیط های شلوغ مثل مهد کودک و پیش دبستانی هستند از دیگر افراد بیشتر در خطر معرض این مشکل قرار می گیرند. اما بزرگسالانی که با این کودکان زندگی می کنند نیز باید احتیاط های لازم را انجام بدهند.

علائم شپش سر : زمانی که سر شپش داشته باشد مثل حالت های دانه دانه روی مو دیده می شود که این مورد یکی از اصلی ترین علامت های شپش سر است. فراموش نکنید که درصورت وجود تنها تخم شپش نمی توان بگوییم که سر دچار شپش شده است.

شپش سر در کودکان معمولا ضرر و آزاری ندارد ولی گاهی موجب خارش شدید سر می گردد.

شپش سر و نشانه های آن

اگر سر در زمان دارا بودن شپش دچار خارش شود یعنی این خارش بر اثر گزش شپش بوده که اگر تعداد این گزش ها زیاد باشد می تواند پس از خارش های زیاد ، زخم را در سر به وجود بیاورد. گاهی دیده شده که این خارش ها محلی برای عفونت به وسیله باکتری ها شده اند که این مورد به ندرت اتفاق می افتد.

لینک های مرتبط :

علائم شپش بدن

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *