یکشنبه، ۰۶ آبان ۹۷ - ۰۶:۳۸
راهکارهای ساده برای شناسایی افراد سیگاری

راهکارهای ساده برای شناسایی افراد سیگاری : حتما تا به حال با افراد سیگاری روبرو شده اید که منکر سیگار کشیدن خودشان می شوند…

راهکارهای ساده برای شناسایی افراد سیگاری : حتما تا به حال با افراد سیگاری روبرو شده اید که منکر سیگار کشیدن خودشان می شوند و تقریبا بیش تر افراد سیگاری دوست دارند به نوعی خودشان را نشان بدهند که سیگار نمی کشند و لازم است بدانید که در این موارد اعتماد به نفس زیادی نیز داشته اند. خب سوال اینجاست این افراد که در تلاشند تا خودشان را سالم جلوه بدهند ما چگونه میتوانیم متوجه شویم که سیگاری هستند یا خیر؟ با روزباتو همراه شوید…

ترفندهای ساده در تشخیص افراد سیگاری

در صورتی که به فردی که در اطراف شما وجود دارد شک کرده اید بهتر است کمی صبر کنید و تا زمانی که به یقین نرسیده اید هیچ اقدامی نکنید. در ادامه این پست روش های ذکر شده است که شاید از نظر شما بسیار ساده باشند ولی میتوانند به شما کمک کنند تا به آسانی متوجه شوید که درست شک کرده اید یا اشتباه.

 1. معمولا افرادی که سیگاری هستند پس از هر وعده ی غذایی که مصرف می کنند ،به بیرون می روند تا سیگار بکشند چون پس از هر وعده تمایل به سیگار کشیدن زیاد است. شاید برای شما خنده دار باشد که این افراد میگویند ما غذا میخوریم که بعدش سیگار بکشیم. این افراد عموما به بهانه های مختلفی سعی می کنند که با کسی همراه نشوند یا مثلا می گویند برم یه هوایی بیرون بخورم یا خرید کنم و….
 2. در برخی از فیلم ها و سریال دیده ایم که خانم ها با بوی لباس شوهران خود متوجه می شوند که آن ها سیگار می کشند. یکی از روش های ساده تشخیص این است که شما به بوی عطر قبل و بعد از خارج شدن از منزل دقت نمایید. اگر فرد مورد نظر پیش از خروج از منزل عطر بزند قطعا تا زمانی که برگردد بوی عطر کم تر شده ولی اگر حس کردید این عطر هنوز همان بوی تیز را دارد مانند زمانی که تازه به خود عطر زده می تواند شک کرد که فرد سیگاری است و برای مخفی کاری پیش از ورود به منزل مجددا عطر زده است.

ترفندهای ساده در تشخیص افراد سیگاری

چگونه فرد سیگاری را تشخیص بدهیم؟

۳) بسیاری از افراد سیگاری معمولا برای مخفی کردن بوی سیگار از ادامس و خوشبوکننده های دهان استفاده می کنند و شما میتوانید با یک تست ساده افراد سیگاری را تشخیص بدهید به این صورت که با فرد سیگاری دست بدهید و دستتان را بو کنید اگر دست شما ۱۰۰درصد بوی سیگار می دهند پس شک نکنید که فرد مورد نظر سیگاری است اما این نکته را در نظر داشته باشید که برخی از سیگاری ها هم خبره شدند و از روش های دیگر استفاده می کنند که این بو قابل تشخیص نباشد.

۴)برخی از افراد همیشه پیش از اینکه به خانه بیایند نیم ساعت قبل سیگار نمی کشند تا بوی سیگار از بین برود. کمی صبر کنید تا پیراهن خود را در بیاورد و سپس پیراهن فرد را بو کنید. اما جالب است بدانید که حتی اگر فرد سیگاری دست های خود را بشود و به لباس هایش کمی کف بزند اما بازهم بوی سیگار از پیراهن فرد سیگاری از بین نمی رود.

۵)افراد سیگاری هیچ وقت سیگار کشیدن خودشان را از دیگر افراد سیگاری مخفی نمی کنند مثلا اگر در یک مهمانی حضور دارند و افراد دیگر سیگاری محیط را ترک کنند فرد مورد نظر نیز به همراه آن ها نیز خواهد رفت. قطعا زمانی که بر می گردد بوی سیگار می دهد و شما باید یقین کنید که فرد سیگار کشیده و این بوی سیگار متعلق به افراد دیگر نیست و چون بوی سیگار اصلا چرب نیست که سبب شود افراد دیگر بو بگیرند.

راهکارهای برای تشخیص فرد سیگاری

راهکارهای برای تشخیص فرد سیگاری

۶)افراد سیگاری معمولا تعصب دارند که کسی از آن ها سوال نکند که چه چیزی در جیبشان است یا اینکه اصلا دوست ندارند کسی به جیب شان سرک بکشد.

۷)در صورتی که فرد مورد نظرتان شما با یک فرد سیگاری دیگر رمزی صحبت کند و سریعا محیط را ترک کند شک نکنید که خودش نیز سیگاری است. معمولا افرادی که سیگار هستند با یکدیگر با رمز مخصوص صحبت می کنند.

۸)معمولا ماشین افرادی که سیگار می کشند بوی عطر و ادکلان میدهد یا اینکه بوی کارتون میدهد در هر صورت شما کافی است کمی دقت کنید تا بتوانید بوی سیگار را تشخیص بدهید.

۹)برخی از افراد سیگاری معمولا کنار آتش زیاد می مانند تا بوی سیگار را مخفی کنند که البته بهتر است بدانید با این روش بوی سیگار نیز مخفی خواهد شد.

۱۰)برخی از افراد پیش خودشان میگویند که به یکباره می روم تا بتواند غافلگیرش کنم و اینجاست که مچش را می گیرم ولی افراد سیگاری منکر حضور شما می شوند و می گویند که شما را اصلا ندیده اند و اگر به شما بگویند که یک دقیقه در همان جا وایسا تا برسم میخواهند که با آدامس سیگار کشیدن خود را مخفی کنند و با شما دست نخواهند داد یا اینکه سعی می کنند فاصله را با شما رعایت کنند.

نکته های در خصوص افراد معتاد

نکته های در خصوص افراد معتاد

لازم است بدانید که تشخیص افراد معتاد با افراد سیگاری متفاوت می باشد، در ادامه به صورت خلاصه اشاره شده است:

 • معمولا افراد معتاد از دیگران دوری می کنند
 • افراد تزریقی عموما لباس های آستین دار می پوشند
 • این افراد به دلیل اینکه صبحانه نمی خورند دچار کاهش وزن می شوند
 • افراد معتاد ساعت خوابشان با دیگران متغیر است
 • این افراد به کارهای جسمانی و ورزش علاقه ی چندانی نشان نمیدهند
 • حالت چرت زدن مکرر دارند
 • معمولا افراد معتاد بسیار زیاد صحبت می کنند و کلمات نامناسب و بی ربط را در جملات خود بکار می برند.
 • معمولا افراد معتاد وقتی در اتاق می روند در را قفل می کنند حتی پس از اینکه از اتاق شان خارج می شوند نیز در را قفل می کنند.
 • افراد به شغل، کارشان و… علاقه ی نشان نمیدهند.
 • تا یک ساعت پس از مصرف مواد مخدر بدنشان خارش می گیرد.
 • بی دلیل پول خرج می کنند.
 • مشکلات مزمن گوارشی برای این افراد رخ میدهد

لینک های مرتبط : 

گراس یا سیگاری چیست؟

عوارض سیگاری

بعد از ترک سیگار چه بخوریم؟

راهکارهای ساده برای شناسایی افراد سیگاری : اگر شما هم روش های را در تشخیص افراد سیگاری می دانید از قسمت دیدگاه ها آن را ذکر کنید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *