دوشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۷ - ۰۶:۳۰
کله پاچه

مضرات کله پاچه (همه چیز درباره کله پاچه ) : کله پاچه یکی از غذاهای می باشد که در بین ایرانیان طرفدارن زیادی دارد…

مضرات کله پاچه (همه چیز درباره کله پاچه ) : کله پاچه یکی از غذاهای می باشد که در بین ایرانیان طرفدارن زیادی دارد و تقریبا می توان گفت کمتر کسی را خواهید دید که کله پاچه دوست نداشته باشد. در رابطه با مصرف کله پاچه باید به خوبی بدانید که این غذا با اینکه فواید زیادی دارد ولی مضرات را نیز به همراه دارد که بهتر است پیش از مصرف آن به خوبی از آنها آگاه باشیم.

خواص

گوشت از دسته موادی می باشد که ارزش غذایی زیادی دارد ولی به سختی هضم می گردد جز اینکه فرد دارای توانایی هضم بالایی داشته باشد. همیشه به بیماران گرم مزاج توصیه می شود که گوشت را به میزان زیادی مصرف نکنند.

خواص سیرابی و شیردان : طبیعت سردی داشته و هضم آن زمان می برد و به دلیل اینکه فضولات حیوانی در آن جای می گیرد باید به خوبی شسته شود و بعد از آن پخته شود.

خواص قلوه(کلیه) : دارای طبیعتی معتدل بوده و می توانیم آن را تقریبا خشک بدانیم.

خواص دل گوسفند : مانند سیرابی و شیردان برای هضم زمان می برد و باید با زیره و فلفل خورده شود و برای اینکه هضم آن اسان تر گردد پس از مصرف مربای زنجیبل باید مصرف گردد.

خواص پاچه : این قسمت به دلیل حالت لزجی که داشته است ملین به شمار می آید.

خواص مغز گوسفند : مغز گوسفند سبب از بین بردن اشتها شده و زیان های را برای معده به همراه دارد. برای اینکه هضم آن بهتر انجام شود باید مصرف آن با ادویه گرم باشد.

خواص چشم گوسفند : از دیگر اعضای داخلی تری آن بیشتر است و جز اعضای گرم و تر به شمار می رود.

خواص جگر گوسفند : این قسمت بسیار دیر هضم می شود ولی فواید زیادی برای شب کوری دارد.

مضرات کله پاچه (همه چیز درباره کله پاچه) : پزشکان همیشه توصیه می کنند به دلیل اینکه چشم چربی زیادی داشته است، آن را مصرف نکنید. مغز نیز به دلیل دارا بودن کلسترول بالا و چربی را نباید مصرف نمود. فراموش نکنید که این موارد به میزان مصرف افراد در ماه بستگی داشته است. برخی در طول ماه فقط یکبار از کله پاچه استفاده می کنند اما عده ی میزان مصرفشان زیاد است که باید به موارد گفته شده توجه خاصی داشته باشند.

کله پاچه

از نظر کارشناسان تغذیه ، بدترین بخش کله پاچه به مغز اختصاص داشته است چون کلسترول زیادی دارد ولی بهترین قسمت پاچه بوده که چربی آن نیز کم می باشد. بهتر است بدانید که مغز گوسفند یا گاو به اندازه هشت زرده تخم مرغ دارای کلسترول بوده و می توان آن را جز غذاهای با چربی فوق العاده زیاد معرفی کرد. البته به دلیل اینکه با تری گلیسیرید نیز همراه بوده سبب می شود چربی خون نیز افزایش داشته باشد.

عده ی می گویند چون که در پاچه و کله پاچه کلسیم زیادی وجود دارد پس برای شکستگی ها مفید باشد ولی حقیقت این است که اصلا این موضوع صحیح نبوده و پروتئین از موادی است که می تواند به افرادی که دچار شکستگی هستند کمک نماید. کله پاچه چون چربی زیادی را در خود جای داده است اصلا مناسب نیست و این تصور مبنی بر مفید بودن برای شکستگی غلط است.

میزان مصرف صحیح کله پاچه

مضرات کله پاچه (همه چیز درباره کله پاچه) : برخی از افراد عادت کرده اند که در طول هفته حداقل یک بار یا دو بار کله پاچه مصرف نمایند که قطعا برای آن ها ضررهای را به همراه داشته است ولی اگر در ماه یک بار تا دو بار مصرف گردد تقریبا هیچ مشکلی را به وجود نخواهد آورد. لازم است بدانید که اثر مصرف کله پاچه با چاشنی ها از بین نمی رود.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *