یکشنبه، ۱۳ اسفند ۹۶ - ۰۶:۱۲
مسجد سلطان احمد

مسجد سلطان احمد استانبول : قطعا می دانید استانبول یکی از بهترین نقاط گردشگری جهان است که سالیانه سبب جذب بسیاری از گردشگران می…

مسجد سلطان احمد استانبول : قطعا می دانید استانبول یکی از بهترین نقاط گردشگری جهان است که سالیانه سبب جذب بسیاری از گردشگران می شود. یکی از بهترین مکانهای دیدنی مسجد سلطان احمد استانبول است که با نام مسجد آبی نیز آن را می شناسند.

می توانیم در یک جمله اینگونه مسجد سلطان احمد استانبول را توصیف کنیم که با شکوه ترین مسجد و بنای کشور ترکیه است. به این دلیل به مسجد آبی شهرت پیدا کرده که در ساخت آن از کاشی های آبی استفاده شده است.

نگاهی به تاریخچه این مسجد

این مسجد دارای شش منار باریک و گنبدهای آبشاری است که فاصله زیادی با مکان دیدنی ایاصوفیه ندارد و بنای آن بر روی میدان اسب دوانی باستانی و کاخ امپراطوری بیزانس  صورت گرفته است.

در سال ۱۶۰۹ پروژه احداث این مسجد شروع گردید که مدت هفت سال زمان برای آن صرف شد. شخصی با نام آقامحمد که جد او اعدام کردند،معمار مسجد سلطان احمد بود.

مکان دیدنی مسجد سلطان احمد

شاید برای شما هم این سوال به وجود بیاید که ایاصوفیه زیباتر است یا مسجد سلطان احمد؟ ولی باید بدانید که هر کسی می تواند در این رابطه با توجه به سلیقه ی که دارد ، بعد از دیدن این بناها نظری متفاوت داشته باشد.

در قرن ۱۷ سلطان احمد تصمیم گرفت که مکانی را احداث کند تا مسلمان ها بتوانند در آن پرستش کند که از ایاصوفیه نیز بهتر باشد. این ۲ مسجد در میدان اصلی استانبول واقع شده اند.

مسجد سلطان احمد

مسجد سلطان احمد استانبول : سلطان احمد که بیشتر مواقع نگران این بود که این مسجد ناتمام باقی بماند ،خود وارد کار می شد. او فقط یک سال بعد از احداث این مسجد در سن ۲۷ سالگی دار فانی را وداع گفت. در بیرون از مسجد پیکر او و همسرش و ۳ پسرش دفن شده است.

متاسفانه در قرن ۱۹ برخی از قسمت های که در این مجموعه بودند تخریب شدند؛ این مکان دیدنی مجموعه های مانند مدرسه ، بیمارستان ، بازار و … داشته ست.

مسجد زیبایی سلطان احمد

شش منار این مسجد از ویژگی های زیبای آن است که از دور دست ها نیز قابل مشاهده می باشد.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *