سه شنبه، ۱۹ تیر ۹۷ - ۰۴:۵۹
سرطان رحم

علائم سرطان رحم و درمان سرطان رحم : متاسفانه این روزها زیاد واژه سرطان را می شنویم.یکی از سرطان های که برخی از خانم…

علائم سرطان رحم و درمان سرطان رحم : متاسفانه این روزها زیاد واژه سرطان را می شنویم.یکی از سرطان های که برخی از خانم ها را درگیر می کند سرطان رحم می باشد. شاید برای شما هم این سوال به وجود بیاید که علائم سرطان رحم و درمان سرطان رحم چیست؟ اگر بتوانید اطلاعاتی مفیدی در این باره بدست بیاورید قطعا به خودتان کمک کرده اید.

بهتر است همین ابتدا بدانید که علائم سرطان رحم شامل مواردی چون خون ریزی های نامنظم و ترشح های واژن می باشد. ولی هنوز هم نمی توان گفت که علت اصلی بروز آن چیست و تنها کاری که می توان انجام داد شناخت عوامل خطرساز است. در ادامه این پست به معرفی علائم سرطان رحم و درمان سرطان رحم پرداخته ایم. با روزباتو همراه شوید…

کاربران عزیز می توانید لینک لکه بینی قهوه ای در بارداری را نیز مطالعه نمایید.

نشانه های وجود سرطان رحم

جالب است بدانید این سرطان جز سرطان های می باشد که اگر به موقع تشخیص داده شود، قابل درمان است و نگرانی در این خصوص وجود نداشته است. اما متاسفانه در رابطه با این بیماری اطلاعات کافی داده نمی شود و بیمار در بسیاری از شرایط نمی تواند به این موضوع پی ببرد که علائمی مشاهده شده در خودش، به دلیل وجود سرطان رحم است.تورموهای که در رحم هستند هم می توانند خوش خیم باشند و هم بدخیم. هر کدام از این دسته خود نشانه های دارند.

تورموهای خوش خیم بیشتر در سن های حدود ۴۰ سالگی پدید می آیند و به درمان نیازی ندارند اما کنترل آن ها توسط پزشک امری ضروری به شمار می رود که حتما باید خانم ها به آن دقت داشته باشند ولی اگر تورمور از نوع بدخیم باشد که در واقع همان معادل سرطان است و سریعا باید اقدامات لازم برای درمان شکل بگیرد.

بسیاری از افراد فکر می کنند سرطان رحم همان سرطان دهانه ی رحم است که در واقع این چنین نیست و این دو کاملا با یکدیگر متفاوت بوده و دو نوع جدا هستند.ممکن است سرطان رحم به دلیل تغییرهای در سلول‌ های اندومتر باشند که در سال های قبل یا حتی بعد از دوران یائسگی رخ بدهد.

سرطان رحم

علائم شایع

علائم سرطان رحم و درمان سرطان رحم: یکی از شایع ترین علائمی که برای این سرطان مطرح شده است، خون ریزی های غیرطبیعی بعد از دوران یائسگی می باشد که بسیاری از خانم ها اصلا به این موضوع دقت نمی کنند و آن را امری عادی تلقی می کنند. در زمان شروع سرطان ممکن است بیمار علائم زیر را نیز داشته باشد:

  • وجود خون ریزی و ترشح غیر معمولی پس از دوران یائسگی یا وجود خون ریزی های شدید در زمان دوران عادت ماهیانه
  • وجود درد در ناحیه لگن
  • وجود اشکال یا درد در زمان ادرار کردن
  • مقاربت دردناک (دیسپارونیا)

اگر بیماری این علائم را در خود مشاهده کند ممکن است به سرطان نسبت داده شود ولی فراموش کنید تشخیص این موضوع را تنها پزشک می تواند انجام بدهد و انجام معاینه های پزشکی و ازمایش های متعدد و… بسیار ضروری و لازم است.

چگونه می توان سرطان رحم را درمان کرد؟

بهتر است بدانید امروزه علم پزشکی پیشرفت های زیادی داشته است و برای بسیاری از سرطان ها راهکارهای درمانی متعدد وجود دارد که برای درمان این نوع سرطان نیز انتخاب روش درمانی به مسائل مختلفی از جمله سن بیمار، وضعیت بیمار و… مرتبط می باشد. برای درمان از روش جراحی و اشعه درمانی استفاده می گردد البته گاهی از شیمی درمانی و هورمون درمانی نیز برای معالجه بیماران استفاده می گردد.

همانطور که اشاره کرده ایم با توجه به شرایط بیمار و درجه بندی سرطان وی ،پزشک بهترین روش درمان را در نظر می گیرد و برای بیمار اجرا می کند.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *