پنج شنبه، ۲۱ دی ۹۶ - ۰۲:۲۳
فواید حشیش

فواید حشیش : حشیش به عنوان یکی از شایع ترین مواد غیرقانونی است که از گیاهی با نام شاهدانه هندی بدست می آید و…

فواید حشیش : حشیش به عنوان یکی از شایع ترین مواد غیرقانونی است که از گیاهی با نام شاهدانه هندی بدست می آید و به در اصل صمغ چسبنده ی آن می باشد که به شکل قالبی درست می شود و رنگی قهوه ی مایل به سبز یا سبزخاکستری داشته است.در قسمت های مختلف این گیاه مواد فعالی وجود داشته است که با توجه به محلی که استفاده می گردد قدرت های متفاوتی داشته است. قوی ترین فرمی که در حشیش وجود دارد ، روغن آن است. نام های دیگری برای این ماده وجود دارد که می توان به جرس، سیگاری ، علف ، گراس و … اشاره کرد.در هر صورت باید بدانید که این ماده عوارض زیادی را برای شما در پی خواهد داشت ولی مصارف پزشکی آن شامل موارد زیر می باشد:

مصارف پزشکی

حشیش به عنوان یک ماده برای رفع بی خوابی است و همچنین یک مسکن به شمار می رود که می تواند آرامش را ایجاد کند. هم اکنون از آن برای درمان استفراغ و حالت تهوعی ناشی از شیمی درمانی برای درمان سرطان استفاده می گردد. از لحاظ طبقه بندی فارماکولوژی به عنوان یک محرک سیستم اعصاب مرکزی و تضعیف کننده به شمار می رود.

لازم است بدانید که حشیش با توجه به نوعی که استفاده می شود و مقدار آن ، متفاوت می باشد. سلامت فرد و وضعیت جسمی هر شخصی از نظر خلق و خوی فرد ، وزن و … با یکدیگر متفاوت بوده است. اثرهای حشیش حدود چند دقیقه بعد از اینکه مصرف می شود پدید می آید ولی دو یا چهار ساعت باقی خواهد ماند.

تخقیقات اینگونه نشان میدهند که اثرات سوءمصرف حشیش خصوصا در میان بزرگسالان و جوان ها به صورت قطعی بوده که می توان به عدم تمرکز فکر ، قادر نبودن به رانندگی ، گیجی و سردردگمی ، کمبود انرژی ، کم شدن میزان قدرت دفاعی بدن و … اشاره نمود.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *