پنج شنبه، ۱۱ بهمن ۹۷ - ۰۴:۵۲
بهترین روش مقابله با عصبانیت در رابطه عاشقانه

بهترین روش مقابله با عصبانیت در رابطه عاشقانه : اگر می خواهید یک رابطه ی عاشقانه ی موفق داشته باشید باید بدانید که در…

بهترین روش مقابله با عصبانیت در رابطه عاشقانه : اگر می خواهید یک رابطه ی عاشقانه ی موفق داشته باشید باید بدانید که در مواقع عصبانیت چگونه برخورد کنید و البته بهترین روشها برای مقابله با آن را بخوبی بشناسید. عصبانی شدن شما می تواند برخی از مواقع کار دست تان بدهد پس باید حواستان را جمع کنید تا در زمان عصبانیت به مقابله با آن بپردازید. یکی از راه های موثر و محبوبیت در رابطه ی عاشقانه مقابله با خشم و عصبانیت است که میتواند به داشتن یک زندگی پرنشاط و عاشقانه کمک کند.

راه های مقابله با عصبانیت

در ادامه این پست ما سعی کرده ایم شما را با مواردی آشنا کنیم که در رابطه ی عاشقانه به شما کمک می کند تا با عصبانیت خودتان مبارزه کنید. البته تلاش شما در این زمینه یکی از اصلی ترین قسمت هاست که نباید از آن غافل شوید. روزباتو را همراهی کنید….

۱)سریع قضاوت کردن را کنار بگذارید: اگر از افرادی هستید که همیشه بدون اینکه بخواهید موضوعی را کاملا بشنوید یا ببنید سریعا قضاوت می کنید باید بدانید این کار قطعا بسیار اشتباه است و هیچ کمکی به شما در زندگی نخواهد کرد. زمانی که شما در یک رابطه ی عاشقانه هستید برای اینکه به حفظ و دوام رابطه تان کمک کنید باید از سریع قضاوت کردن دوری کنید.

در رابطه ی عاشقانه پیش داوری و قضاوت مثل یک آفت به شمار می رود که سبب خراب شدن رابطه می شود و اگر دو طرف عصبانی شوند، رابطه ی عاشقانه تان را خدشه دار خواهد کرد.

۲)انتظارات خودتان را کم کنید: متاسفانه افراد زیادی مخصوصا خانم ها پیش از ازدواج شان یا حتی پس از آن از همسرشان انتظارات زیادی دارند یا حتی انقدر سطح توقعاتشان را بالا می برد که طرف مقابل را خسته می کنند. زمانی که شما یک رابطه ی عاشقانه را شروع کردید اگر به نیت موفق شدن گام برداشته اید باید برخی از عادت ها و رفتارهای خودخواهانه ی خودتان را کنار بگذارید. هر مسئله ی که بین شما وجود داشته را تنها از دید خودتان در نظر نگیرید و حتما نظر طرف مقابل را برای خودتان شرط کنید. اگر چنین رفتاری داشته باشید از عصبانیت طرف مقابل نیز کم کرده اید.

راه های مقابله با عصبانیت

راهکارهای برای مبارزه با عصبانیت

۳)صبور باشید و عجله را کنار بگذارید: بارها دیده ایم که برخی از افراد همیشه برای هر کاری آنقدر عجله می کنند و دوست دارن که در کم ترین زمان به نتیجه برسند ولی برای صبور بودن در رابطه ی عاشقانه ،حرف اول را میزند. افرادی که واقعا همدیگر را دوست داشته باشند و عاشقانه در کنار هم باشند در مقابل مشکلات و سختی ها نیز صبوری به خرج میدهند و منتظر می مانند تا کم کم موانع و مشکلات برطرف گردند. برای کنترل کردن عصبانیت صبر راه حل مناسب است و اگر می خواهید لطمه ی به رابطه یتان وارد نشود کافی است صبر داشته باشید.

۴)گاهی سکوت کنیم: فکر نکنید اگر گاهی سکوت کنید یعنی کم اورده اید یا به معنی این است که نمیتوانید حرف بزنید بلکه سکوت یکی از بزرگ ترین نعمت های است که برخی از افراد فقط از آن بهره مند هستند. در یک رابطه ی عاشقانه باید بدانید که برای دوام پیدا کردن رابطه مان نیاز است که گاهی سکوت کنیم تا از عصبانیت های بی مورد جلوگیری کنیم.

۵)باید از علت عصبانیت آگاه شوید: اگر عصبانیتی به وجود آمده است و شما نتوانسته اید آن را کنترل کنید باید بخوبی از علت آن جویا شوید. اینکه شما بفهمید عصانیت شما ریشه در چه چیزی داشته است به شما کمک زیادی خواهد کرد. در صورتی که درک درستی از ریشه عصبانیت بدست بیاورید میتوانید از بروز عصبانیتها جلوگیری کنید.

بهترین راهکار مقابله با عصبانیت

۶)به دنبال حل مسئله باشید: بهترین کار این است که در رابطه ی عاشقانه به جای اینکه عصبانی شویم به دنبال راهکاری برای حل مسئله باشیم. فکر کردن به حل مسئله و پیدا کردن راه حل بهترین گزینه است. هیچ وقت بروز عصبانیت نمی تواند چاره ی برای کارهایمان باشد و هیچ گره ی را باز نخواهد کرد. تنها سبب می شود رابطه ی عاشقانه ی ما رابطه ی عاشقانه مان را خراب کنیم.

۷)احساساتمان را بیان کنیم: ما باید تمرین کنیم که وقتی در یک رابطه ی عاشقانه ی قرار می گیریم برون ریز باشیم و از درون گرایی دوری کنیم. زمانی که بخوبی احساساتمان را بیان کنیم و نشان بدهیم سبب شده ایم طرف مقابل درک درستی از ما بدست بیاورد و بی علت سبب ایجاد عصبانیت ما و خودش نخواهد شد.

کاربران عزیز می توانید لینک “مردان چه زنانی را دوست دارند ؟” را نیز مطالعه کنید.

بهترین راهکار مقابله با عصبانیت

مدیریت خشم در زندگی زناشویی

داشتن خشم و عصبانیت در زندگی زناشویی سبب می شود تا تاثیرات واقعا بدی را به دنبال داشته باشد. ولی شما با بهترین راهکارها میتوانید خشم را مدیریت کنیم.

  • آیا واقعا موضوع مورد نظر آنقدر اهمیت و ارزش دارد که شما بخاطر آن عصابتان را بهم بریزید؟
  • به خوبی با نشانه های بروز خشم آشنا شوید و آن ها را بشناسید تا بتوانید با شناخت آن ها به کنترل خشم تان بپردازید.
  • احساسات منفی تان را بیان کنید. متاسفانه عده ی فکر می کنند که اگر از همسرشان ناراحت هستند باید صحبت نکنند یا قهر کنند و… ولی اینگونه همسرتان متوجه نخواهد شد که شما از چه چیزی ناراحت هستید. پس احساسات منفی تان را بروز بدهید.
  • به کلامتان دقت کنید و حتما صحبت هایتان را در نظر بگیرید. متاسفانه برخی از افراد حین صحبت کردن با همسرشان پرخاشگری می کنند یا از الفاظ بدی استفاده می کنند که قطعا کار درستی نیست.
  • موقعیت را ترک کنید. اگر فکر می کنید شرایط به گونه ی است که نمی توانید عصبانیت خودتان کم تر کنید بهتر است موقعیت را ترک کنید و اجازه دهید وقتی عصبانیت شما کاملا برطرف شد و خشمگین نبودید ادامه بحث خودتان را داشته باشید. منظور این نیست خانه تان را ترک کنید بلکه می توانید برای چند دقیقه ی در اتاق دیگری استراحت کنید.
  • خودتان را آرام کنید. روش های مثل پیاده روی یا نوشیدن آبمیوه و… می توانند به شما کمک کنند تا آرام تر شوید از این روشها نیز استفاده کنید.
  • اگر بین شما مشکلی وجود دارد حتما آن را برطرف کنید تا هر دفعه مجبور نباشید برای آن بحث کنید.

لینک مرتبط:

چگونه می توانیم خشم خودمان را کنترل کنیم؟

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *