چهارشنبه، ۰۳ مرداد ۹۷ - ۱۰:۲۲
تست هوش

بهترین راه تست هوش : شاید شما هم تا به حال خواسته باشید تا هوش خود را تست کنید که لازم است بدانید روش…

بهترین راه تست هوش : شاید شما هم تا به حال خواسته باشید تا هوش خود را تست کنید که لازم است بدانید روش های مختلفی وجود داشته است که می توان به وسیله ی آنها IQ را مورد سنجش قرار بدهید. در ادامه این پست شما می توانید ساده ترین و البته بهترین راه تست هوش را مطالعه نمایید. با روزباتو همراه شوید…

سوال های مختلفی در ادامه از شما پرسیده می شود که باید در پنج ثانیه به آن ها پاسخ صحیح را بدهید و سپس آن ها را بر روی کاغذ بنویسید و در پایان میزان جواب های صحیحی را که داده اید در ۱۰ ضرب کنید تا میزان IQ شما مشخص گردد.

سوال ها

  1. برخی از ماه ها سی روز دارند و برخی سی و یک روز ،چند ماه بیست و نه روز داشته است؟
  2. در صورتی که دکتر به شما سه قرص را بدهد و به شما بگویید در هر ۳۰ دقیقه یکی از آنها را بخور چه قدر زمان می برد تا همه ی قرص ها مصرف شوند؟
  3. من در ساعت هشت شب به رختخوابم رفتم و ساعتم را کوک کرده ام که در نه صبح زنگ بزند زمانی که با صدای زنگ ساعت از خواب بیدار شدم من چند ساعت خوابیده بودم؟
  4. عدد سی را به نیم تقسیم نمایید و عدد ده را به حاصل آن اضافه کنید ،چه عددی حاصل می شود؟
  5. در مزرعه ی هفده گوسفند زنده وجود داشت همه ی گوسفندهای مزرعه به جز نُه گوسفند مرده اند چند گوسفند زنده برای مزرعه باقی مانده ؟
  6. در صورتی که فقط یک کبریت داشته باشید و به یک اتاق تاریک و سرد وارد شوید که در آن یک بخاری نفتی،یک چراغ نفتی ،یک شمع وجود داشته باشد اول کدام یک را روشن می کنید؟
  7. شخصی خانه ی ساخت که هر ۴ دیوار آن پنجره ی به سمت جنوب داشته است خرسی بزرگ به این خانه نزدیک می شود، این خرس چه رنگی است؟
  8. در صورتی که دو سیب از سه سیب بردارید چند سیب دارید؟
  9. حضرت موسی از هر حیوان چقد با خود به کشتی برده است؟
  10. اگر اتوبوسی را از مشهد به سمت تهران با ۴۳ مسافر برانید و در مسیر نیشابور پنج مسافر را پیاده نمایید و هفت مسافر جدید را سوار نمایید و در دامغان هشت مسافر پیاده و چهار نفر را سوار کنید و در پایان بعد از ۱۴ ساعت به مقصد تهران برسید حالا نام راننده اتوبوس چیست؟

جواب ها

جواب سوال یک : همه ی ماه ها حداقل بیست و نه روز  داشته اند.

جواب سوال دو : ۱ ساعت( شما ۱ قرص را در ساعت یک و قرص دیگری را در ساعت  ۱/۵ و بعد از آن در ساعت دو می خورید).

جواب سوال سه : تنها یک ساعت، ساعت کوکی قادر نیست که شب و روز را از یکدیگر تشخیص بدهد بعد از آن هر وقت که به ساعت نه برسد زنگ می زند که ساعت همان نه شب خواهد بود.

جواب سوال چهار: عدد حاصله هفتاد خواهد بود. (تقسیم بر نیم برابر ضرب در دو می باشد).

جواب سوال پنج: نه گوسفند

جواب سوال شش :اولین کار روشن کردن کبریت است.

جواب سوال هفت: سفید. اگر پنجره ی خانه ی هر ۴ دیوارش به روی جنوب باشد باید در نوک قطب جنوب باشد.

جواب سوال هشت: ۲ سیب

جواب سوال نه : هیچ حیوانی( داستان مرتبط با حضرت نوح است نه حضرت موسی )

جواب سوال ده : نام خودتان است. چون شما اتوبوس را می رانید.

نتیجه ارزیابی تست IQ

بهترین راه تست هوش : حالا شما می توانید نتیجه تست IQ خودتان را از قسمت زیر مشاهده نمایید:

هفت جواب نادرست و بیشتر : (دانش آموز دبستان)

شش جواب نادرست : (دانش آموز دبیرستان)

پنج جواب نادرست : (دانشجو)

دو تا چهار جواب نادرست : (استاد دانشگاه)

یک جواب نادرست : (آی کیو فوق العاده)

معرفی وب سایت تست هوش هیجانی

اگر نمی خواهید از روش فوق برای تست هوش استفاده کنید جالب است بدانید که وب سایت های مختلفی نیز وجود داشته اند که به شما کمک کنند. برای تست هوش هیجانی به  سرویس تست هوش هیجانی روان یاب وارد شوید و به سوال های که برایتان ظاهر می شود پاسخ بدهید.(جواب سوال ها به صورت ۶ گزینه ی می باشد) البته پیش از آن باید جنسیت و سن و شغل تان را مشخص نمایید.

پس از اینکه به تمامی سوال ها پاسخ دادید روی گزینه نتیجه آزمون کلیک کنید تا بتوانید نتیجه تست خودتان را مشاهده نمایید.

تست هوش هیجانی

بهترین راه تست هوش : اگر به تست هوش تصویری علاقه دارید می توانید از روش زیر استفاده کنید.

ابزار تست هوش تصویری

برخی از افراد همیشه دوست دارند از چالش های تصویری برای ارزیابی تست هوش خود استفاده کنند که در چنین شرایطی می توان از  ابزار تست هوش تصویری (IQ) ریون  تلنت یاب استفاده نمود که این سرویس به عنوان یکی از معتبرترین سرویس ها نیز در تست هوش شناخته شده است.

روش استفاده به این صورت است که شما باید با توجه به یک شکل ماتریس تصاویر را تکمیل نمایید که دارای سطح بندی، سختی و البته پیچیدگیهای می باشد. یکی از مزیت های این سرویس تفکیک شدن سوال ها است و کاربر می تواند در زمان استفاده مدت زمان آزمون و همچنین باقی مانده زمانش را مشاهده کند.

 تلنت یاب

آی کیو مخفف Intelligence Quotient است که میزان بهره هوشی افراد را مشخص نماید. انسان ها می توانند به وسیله سنجش IQ خود هوش را مورد ارزیابی قراربدهند. برای اینکه این میزان مشخص شود و در واقع قابلیت های ذهنی ارزیابی گردد روش های مختلفی وجود داشته است.

آزمون های متفاوت برای بررسی میزان IQ تعیین شده است که در هر آزمون سوال ها و تصاویر مختلفی ارزیابی شخص را انجام میدهد و در نهایت با توجه به جواب های که حاصل می شود میزان بهره هوشی به حساب می آید. در کشور ایران یکی از روشهای که به وسیله ی آن بهره هوشی افراد اندازه گیری می شود تست هوش ریون است که به واسطه پن روز و ریون در سال۱۹۳۸ ابداع شده است که با نام تست هوش تصویری نیز شناخته می گردد.

بهترین راه تست هوش : در این تست از کاربر شصت سوال تصویری پرسیده می شود که باید به آنها پاسخ بدهد. این روش تست برای افراد مختلفی با سن های متفاوت قابل انجام است.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *