چهارشنبه، ۱۳ دی ۹۶ - ۰۷:۰۵
علت سکسکه جنین

علت سکسکه جنین : در سه ماهه اول جنین سکسکه می کند ولی گاهی تعداد زیادی از نوزادان با این پدیده در سه ماهه…

علت سکسکه جنین : در سه ماهه اول جنین سکسکه می کند ولی گاهی تعداد زیادی از نوزادان با این پدیده در سه ماهه دوم و سوم روبرو می شوند. مادران در چنین شرایطی در کنار شکم حس گرفتگی دارند.ولی باید بدانید که این گرفتگی با تجربه های دروان بارداری فرق های داشته است.معمولا می توان این چنین گفت که بیشتر مادرها در زمان بارداری شان برای یکبار هم که شده این سکسکه را تجربه می نمایند ولی دیده شده که برخی از نوزادان روزانه سکسکه می کنند.

انقباض دیافراگم

جنین های که بالغ هستند می توانند با انقباض دیافراگم نیز دچار سکسکه شوند.اگر سیستم عصبی مرکزی کاملی را جنین داشته باشد می تواند در رحم سکسکه کند.سیستم عصبی مرکزی این کمک را به جنین می کند که در مایع  آمنیوتیک رحم  بتوانند نفس بکشند. اگر که این مایع به درون ریه وارد گردد، خیلی سریع انقباض دیافراگم صورت می گیرد و جنین سکسکه خواهد کرد. این امر در جنین ، امری معمول است که در سونوگرافی به شکل حرکت های ریتمیک مشاهده می گردد.می توان سکسکه را امری بازتابنده تعریف کرد که عموما سبب ناراحتی نمی گردد. افزون بر اینها سکسکه سبب می شود که جنین بعد از تولد بتواند آماده تنفس باشد و تنظیم ضربان قلب او را در سه ماهه سوم انجام میدهد.

پیچ خوردگی بند ناف

زمانی که هوای کافی هم به جنین نرسد می تواند سکسکه در او رخ بدهد.در صورتی که به طور ناکهانی شدت و میزان دفعات سکسکه کم می شود، باید خیلی سریع به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا او بررسی های لازم در خصوص احتمال پیچ خوردگی بند ناف را انجام بدهد. پیچ خوردگی بند ناف هنگامی ایجاد می شود که بند ناف به دور گردن جنین پیچیده باشد و سبب جلوگیری از رسیدن هوای کافی به ریه شود. ضربان قلب در چنین شرایطی زیاد شده و جریان خون منتقله به واسطه بند ناف کم می شود.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *