یکشنبه، ۱۳ اسفند ۹۶ - ۰۸:۱۰
بیماری ام اس

علت بیماری ام اس : بیماران ام اسی اولین سوالی که تقریبا از پزشک خود می پرسند این است که علت بیماری ام اس…

علت بیماری ام اس : بیماران ام اسی اولین سوالی که تقریبا از پزشک خود می پرسند این است که علت بیماری ام اس چه چیزی بوده است. در ادامه این پست در مورد مهم ترین علت بیماری ام اس مطالبی را مطالعه می کنید که با توجه به گفته های دکتر علیرضا میناگر است.

MS و عوامل تشدید کننده آن

سابقه ژنتیکی را می توان یکی از مهم ترین علت های دانست که بیماران به ام اس مبتلا می شوند به عبارتی ساده تر می توان اینگونه گفت که وقتی شخصی در خانواده به MS مبتلا است، برخی از ژنها به میزان زیادی مستعد مبتلا شدن به این بیماری می گردند.

البته برای مبتلا شدن به بیماری ام اس ، مواردی دیگر مثل ویتامین D ،مصرف دخانیات ، نحوه ی تغذیه ، عفونت های ویروسی نیز نقش بسیار مهمی داشته اند. می توان به صورت کلی با توجه به تحقیقات اینگونه گفت که رژیم گیاه خواری در مبتلا شدن به MS نقش مهم و تاثیر گذاری نداشته است ولی افرادی که اصلا گوشت قرمز نمی خورند یا میزان خوردن آن ها کم است ، در طولانی مدت نسبت به این بیماری ، آگهی بهتری داشته اند.

استاد دانشگاه لوئیزیانای آمریکا در مورد عواملی که سبب تشدید ام اس می شوند اینگونه گفته است که استرس به عنوان یکی از اصلی ترین عوامل تشدید کننده است که بیماران مبتلا به Ms باید به شدت از آن دوری نمایند و افرادی که در خانه یک بیمار مبتلا دارند باید بدانند که چگونه با او رفتار کنند تا دچار استرس نشود.

برخی از عوامل دیگر که می تواند به صورت موقتی سبب شدید شدن بیماری شوند شامل عفونت های ادرای ، دستگاه تناسلی و دیگر عفونت ها می باشند.

همچنین می توان گفت که مواد مخدر ، مشروبات الکلی و مصرف دخانیات موجب شدت بخشیدن به این بیماری می شود پس باید مصرف این مواد را کنار گذاشت.

لینک مرتبط : عمر بیماران ام اس

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *