چهارشنبه، ۰۱ فروردین ۹۷ - ۰۳:۲۹
آفت دهان

درمان قطعی آفت دهان : افت دهان یکی از مشکلات دردناکی است که می تواند برای هر کسی به وجود بیاید.معمولا به دلیل عواملی…

درمان قطعی آفت دهان : افت دهان یکی از مشکلات دردناکی است که می تواند برای هر کسی به وجود بیاید.معمولا به دلیل عواملی مثل اضطراب و استرس این افت ها پدید می آیند.

البته جای نگرانی نیست و شما می توانید در خانه به درمان قطعی آفت دهان بپردازید. در ادامه به چندین روش اشاره شده است که شما می توانید از آنها استفاده کنید.

می توانید لینک ” علت تبخال زدن مکرر “را مطالعه نمایید.

روش های درمان

  1. یکی از ساده ترین روش های که می تواند به شما کمک کند ، استفاده از آب نمک است. یک لیوان آب گرم بردارید و ۱قاشق چایی خوری نمک را درون آن حل نمایید و سپس دهان خود را با آن بشویید.باید در طول روز چند بار این عمل را تکرار نمایید تا نتیجه آن را مشاهده نمایید.
  2. روش دیگری که شما می توانید از آن استفاده کنید ، شست و شوی دهان با محلول جوش شیرین می باشد. روش استفاده از جوش شیرین مانند آب نمک است که باید در دهان خود قلقله نمایید.
  3. دهانشویه یکی دیگر از روش های موثر در درمان قطعی افت دهان می باشد که شما می توانید از آن استفاده کنید. زمان استفاده از دهانشویه را به صبح و شب اختصاص بدهید. (اگر برای شما مقدور است پس از ناهار نیز از دهانشوییه استفاده نمایید).
  4. قرار دادن شیر منیزیم در دهان نیز می تواند موثر باشد. برای تهیه این شیر، می توانید به داروخانه مراجعه نمایید.استفاده از شیر از منگنزا می توند بر روی افت ، تاثیرات آرام بخشی داشته باشد.
  5. استفاده از عسل را فراموش نکنید. عسل از جمله مواردی است که خواص متعددی داشته است و البته می تواند در درمان افت دهان بسیار موثر باشد.کمی عسل روی افت بگذارید تا به کاهش درد و التهاب آن کمک کند.
  6. یکی دیگر از مواردی که می تواند در چنین شرایطی برای شما موثر باشد، برخی از نوشیدنی ها هستند که می توانید به آب هویج ، نارگیل و کرفس اشاره کرد.
به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *