سه شنبه، ۰۹ آبان ۹۶ - ۱۲:۴۷
قهوه

مضرات قهوه : قهوه به عنوان یکی از نوشیدنی های است که این روزها طرفداران زیادی برای مصرف های روزانه از آن استفاده می…

مضرات قهوه : قهوه به عنوان یکی از نوشیدنی های است که این روزها طرفداران زیادی برای مصرف های روزانه از آن استفاده می کنند و البته که برخی از افراد نمی دانند این قهوه علاوه بر فوایدی که دارد ، مضرراتی نیز برای بدنشان به همراه داشته است.

قهوه چه مضرراتی دارد؟

۱) فشارخون : یکی از ضررهای که فشارخون برای بدن دارد این است که سبب بالا رفتن فشارخون می باشد.حتی اگر این میزان افزایش خیلی کم هم باشد ولی برای افرادی که دچار پرفشاری خون هستند بیشتر در معرض این خطر هستند.

۲)پوکی استخوان : متاسفانه در بیشتر مواقع پوکی استخوان علائمی جدی را از خود نشان نمیدهد تا وقتی شکستگی را ایجاد می کند.افرادی که قهوه زیادی مصرف می کنند،دفع کلسیم از ادارشان بالا میرود و همین موضوع سبب می شود که بعدها به پوکی استخوان مبتلا شوند. معمولا در افرادی این مشکل پدید می آید که نمی توانند به اندازه کافی کلسیم دریافت کنند.

۳)خواب نامطلوب:زمانی که میزان کافئین زیادی  را افراد مصرف می کنند سبب می شوند سیستم عصبی مرکزی بدنشان تا حد زیادی تحریک گردد. البته مصرف کافئین می تواند در خواب تاثیرات منفی ایجاد کند . هر فردی باید به گونه ی مصرف قهوه خود را تنظیم کنند که شرایط خواب خود را محیا کرده باشد.حداقل ۴تا۶ ساعت پیش از اینکه به رختخواب بروید قهوه نخورید.

قهوه سبز

۴)رفلاکس گوارشی : قهوه به عنوان یکی از عامل های است که سبب بازگشت اسیدمعده و سوزش معده می شود مخصوصا افرادی که مستعد این مشکل هستند.

۵)بارداری: هنوز در این رابطه نمی توان نظر قطعی و دلایل روشنی را بیان کرد. اما بهتر است خانمهای باردار از قهوه در مدت بارداری کمتر استفاده کنند و کسایی که سابقه سقط جنین دارند از قهوه استفاده نکنند.

۶)کم کردن میزان جذب آهن : زمانی که قهوه همراه با غذا مصرف شود موجب می شود جذب آهن کم شود.افرادی که به کم خونی دچار هستند باید قهوه را مثل چایی یک ساعت قبل از غذا یا دو ساعت پس از غذا بنوشند.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *