چهارشنبه، ۲۵ بهمن ۹۶ - ۱۲:۳۷
بارش برف و باران

علت اصلی کم شدن بارش باران و برف در ایران : متاسفانه یکی از مشکلاتی که کشور ایران با آن روبرو شده است موضوع…

علت اصلی کم شدن بارش باران و برف در ایران : متاسفانه یکی از مشکلاتی که کشور ایران با آن روبرو شده است موضوع کم آبی و بارش های کم است. اینگونه که دیده می شود میزان بارش ها در امسال نسبت به سال های گذشته کاهش داشته است ولی واقعا علت این کاهش چه بوده و راهی برای مقابله با آن وجود دارد؟

علت کاهش بارش

 آنگونه که آمارها و ارقام ها خبر می دهند در ماه های مهر و آبان به جز استان اردبیل ، مابقی نقاط با شرایط کم بارشی روبرو بوده اند. با توجه به صحبت های مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی می توان اینگونه گفت که در فصل تابستان الگوی جوی به نحوی بوده که در جوهای بالا یک وا چرخنده پیرامون حاره ی در خاورمیانه حاکم می باشد و وضعیت صعود از جو به این شکل گرفته می شود و حالت فرو نشینی پدید می آید. این وضعیت فرصت به وجود آمدن ابر و سامانه بارشی را می گیرد.

وا چرخنده ی که روی جنوب ایران و عربستان را گرفته سبب می شود که سامانه بارشی به وجود نیاید. با اینکه در فصل پاییز به صورت معمول این پدیده ضعیف تر می شود ولی در پاییز امسال شاهده این واچرخنده جنب حاره ‌ی به شکل قوی تر از حدطبیعی و میانگین بلند مدت بوده ایم و با این شرایط طبیعی است که در کشور ایران بارش های کمتری ایجاد شود.

علت بارش کم

علت اصلی کم شدن بارش باران و برف در ایران : با توجه به این میزان کاهش بارش ها و خشکسالی در ایران باید تا جایی که امکان دارد برای مبارزه با این مشکل ، راهکارهای جدی  و اساسی به کار گرفته شود. چرا که چرخه زندگی بسیاری از چیزها تنها به زندگی آب وابسته است و هر گونه سهل انگاری در رابطه با این موضوع می تواند خسارت های جبران ناپذیری را پدید بیاورد. به امید روزی که در کشور با این معضلات روبرو نباشیم…

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *