سه شنبه، ۰۵ دی ۹۶ - ۱۲:۱۰
معنای زیبایی

معنای زیبایی : زیبایی یکی از مواردی است که نمی توانیم تعریف خاصی را برای آن بیان کنیم و مثلا بگوییم اگر شخصی چشمان…

معنای زیبایی : زیبایی یکی از مواردی است که نمی توانیم تعریف خاصی را برای آن بیان کنیم و مثلا بگوییم اگر شخصی چشمان درشتی دارد پس زیباست یا اینکه هر کسی موهای لختی دارد زیباست. به صورت کلی ما قادر نیستم که برای زیبایی یک مفهوم را بیان کنیم و آن در در چهارچوب قرار بدهیم . هر کسی ممکن است از دید خود زیبایی را به گونه ی خاص تعریف کند . در مقابل نمی توان برای زشتی نیز تعریفی بیان کرد زیرا هر چیزی خود زیبایی داشته است.

متاسفانه امروزه زیبایی ظاهری در بانوان نقش مهمی داشته است به گونه ی که برخی این معیار را برای ازدواجشان قرار میدهند  و از دیگر معیارها چشم پوشی می کنند.از نظر بیشتر مردان ، زنان های که علائم جوانی ،بالاتنه زیبا و خوش اندام،علائم تندرستی و … را داشته باشند زنان زیبا هستند.

معیارهای زیبایی

در هر کشوری، معیارهای زیبایی با یکدیگر متفاوت است.در کشوری مثل آمریکا لاغری را برای زیبایی معیار می دانند. اگر چه برخی از کشورها نیز بر خلاف آنها چاق تر بودن را زیباتر می دانند. در آفریقا خانم های که چاق هستند برای آقایان جذابیت بیشتری داشته اند یا اینکه برای ارزیابی رفاه یک شخص به مواردی مثل سلامت جسمانی، وضعیت مالی و چاق ولاغری او نگاه می کنند.

در قرن ۲۱ می توان اینگونه گفت که معیارهای زیبایی بسیار نسبت به گذشته متغییر هستند و می توان این قرن را گسترش عمل های متعددی جراحی زیبایی و رسیدن به زیبایی های کامل ظاهر دانست به گونه ی که بیشتر افراد تلاش می کنند ظاهرشان را با چندین بار عمل کردن به بهترین شکل در بیاورند.

این قرن به دلیل عمل های زیبایی متعدد مثل گردن و بدن، جراحی زیبایی پلک‌ها، لیپوساکشن، لیپولیزر، لیفتینگ پوست صورت، تزریق بوتاکس و پروتز گونه و …. به عنوان یکی از پیچیده ترین قرن ها از لحاظ معیارهای زیبایی است.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *