دوشنبه، ۰۹ بهمن ۹۶ - ۰۴:۲۹
پر سودترین کالاها برای صادرات و واردات

پرسودترین کالای صادراتی : قطعا افرادی که می خواهند به صادرات کالا بپردازند، اولین چیزی که برایشان مهم است ، دانستن پرسودترین کالای صادراتی است….

پرسودترین کالای صادراتی : قطعا افرادی که می خواهند به صادرات کالا بپردازند، اولین چیزی که برایشان مهم است ، دانستن پرسودترین کالای صادراتی است. البته نباید این موضوع را فراموش کرد که همیشه نمی توان لیستی از پرسودترین کالای صادراتی را اماده کرد چون در هر سال متغییر می باشند .

محصولات پتروشیمی

آمارها اینگونه نشان میدهند که یکی از محصولاتی که در بالاترین رده جدول صادارت است ، محصولات پتروشیمی می باشند که در سال ۹۵ با توجه به این امارها مجموع تجارت خارجی ایران ، چیزی حدود ۸۷میلیارد و ۶۱۴ میلیون دلار  بوده است که نسبت به سال گذشته تجارت خارجی ایران ، به مقدار ۳میلیارد و ۶۴۶ میلیون دلار  وسیع تر شده است و نسبت به سال ۹۴ ، تجار ایرانی به میزان ۴/۳۴درصد با دیگر کشورها مبادلات تجاری بیشتری انجام داده اند.

در کل می توان اینگونه گفت که در سال ۹۴ کل ارزش ارزش تجارت خارجی ایران حدود  ۸۳میلیارد و ۹۶۸میلیون دلار بوده است. این ارقام ها می توان نشانگر این باشد که تجارت خارجی ایران در طی این ۲ سال توانسته است بازرگانی خوب و مثبتی را تجربه کند و ارزش صادرات های غیر نفتی ایران از تمام واردات ایران حدود  ۲۴۶ میلیون دلار بیشتر است.

عمده خریداران کالاهای ایرانی چه کشورهای هستند؟

با توجه به آمارهای منتشر شده ، کشورهای چین ، عراق ، امارات متحده عربی ، کره از جمله عمده خریداران کالاهای ایرانی می باشند.

در سال ۹۵ میزان صادرات ایران به این کشورها از ۹ درصد به ۲۳۰ درصد افزایش یافته است.

چه کالاهای پر سود هستند ؟

  • خشکبار
  • خرما
  • عسل
  • سنگ های تزئینی
  • مواد معدنی
  • محصولات شیمیایی
  • صنایع دستی

موارد فوق طبق آمارها از جمله پر سودترین کالاها در سال ۹۶ می باشند.

برای اینکه صادرات و واردات کالا موفق باشید باید پیش از اینکه هر اقدامی انجام بدهید ، اطلاعات کاملی از آن بدست بیاورید و بازار را به خوبی مورد سنجش قرار بدهید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *