چهارشنبه، ۲۷ دی ۹۶ - ۱۲:۰۰
برترین ارتش های جهان

برترین ارتش های جهان : اخیرا لیستی از برترین ارتش های جهان توسط Global Firepower معرفی شده است که به سال ۲۰۱۷ مرتبط می باشد…

برترین ارتش های جهان : اخیرا لیستی از برترین ارتش های جهان توسط Global Firepower معرفی شده است که به سال ۲۰۱۷ مرتبط می باشد که در ادامه به رتبه آنها در جهان اشاره شده است.

۱)ایالات متحده آمریکا

در سال ۲۰۱۷ یکی از برترین ارتش های جهان از نظر کیفی ، ایالات متحده است و در تمام دنیا سامانه دفاع موشکی آن شعبه داشته است. به تازگی آخرین مرحله های نصب خود را این سامانه دفاع موشکی به پایان رسانده است و می تواند در هر شرایطی موشک های پرتاب شده به سوی خاک این کشور را مورد هدف قرار بدهد.

۲)روسیه 

روسیه به عنوان دومین قدرت نظامی جهان است که نیروهای هوایی فدراسیون روسیه از ۳۷۹۴ هواپیمای نظامی تشکیل شده اند. در قسمت نیروی دریایی نیز ۳۵۲ کشتی جنگی داشته است.

۳)چین

چین هم بعد از سال ها تلاش توانسته است رتبه سوم را به خود اختصاص بدهد.چین جز ارتش های است که از نظر نیروی انسانی قوی می باشد.امروزه نیروی هوایی چین به دلیل خریدهای باکفیت  در وضعیت خوبی قرار داشته است.در کل نیروی هوایی آن ۲۹۵۵ هواپیما داشته است.

۴)هند 

چهارمین ارتش قدرتمند به هند اختصاص داشته است که در کل ۲۱۰۲ فروند هواگرد در نیروی هوایی هند وجود داشته است.در حال فعلی این کشور در حال بروز رسانی ارتش خود می باشد.

۵)فرانسه 

فرانسه رتبه پنجم ارتش دنیا را با ۶۷ میلیون نفر جمعیت در اختیار داشته است.فرانسه  ۶۸۶۳ از انواع خودروی زرهی مثل  تانک دارد. در قسمت نیروی هوایی ، فرانسه به عنوان کشور سازنده جنگنده بوده است و دارای ۱۳۰۵ فروند هواپیمای جنگی است.

دیگر رتبه ها

۶)انگلستان

۷) ژاپن

۸)ترکیه

۹)آلمان

۱۰)ایتالیا

۱۱)کره جنوبی (آسیا)

۱۲) مصر (آفریقا؛ شرق میانه)

۱۳) پاکستان (آسیا)

۱۴)اندونزی (آسیا، جنوب شرقی)

۱۵) اسرائیل (شرق میانه)

۱۶)ویتنام (آسیا، جنوب شرقی)

۱۷)برزیل (جنوب امریکا؛ لاتین)

۱۸)لهستان (اروپا و ناتو؛ Eunion)

۱۹) تایوان (آسیا)

۲۰)ایران

ارتش ایران رتبه ۲۰ را به خود اختصاص داده است.ایران حدود ۸۲ میلیون جمعیت داشته است که ۵۴۵ هزار نفر از آنها به خدمت در ارتش پرداخته اند. ایران ۱۳۱۵ دستگاه خودروی زرهی و تانک داشته است.

برترین ارتش های جهان

 

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *