چهارشنبه، ۲۱ آذر ۹۷ - ۰۲:۱۵
آموزش ردیابی گوشی به واسطه سیم کارت

آموزش ردیابی گوشی به واسطه سیم کارت : این اتفاق ممکن است برای هر کسی رخ بدهد که گوشی تلفن همراه خود را گم…

آموزش ردیابی گوشی به واسطه سیم کارت : این اتفاق ممکن است برای هر کسی رخ بدهد که گوشی تلفن همراه خود را گم کرده باشد یا اینکه به سرقت برود. این روزها سرقت گوشیهای تلفن همراه با افزایش قیمت گوشیها در بازار ، بیشتر شده است و بسیاری از افراد مال باخته برای طرح شکایت شان به مراکز پلیس مراجعه می کنند. برای اینکه از چگونگی ردیابی گوشی ها مطلع شوید با روزباتو همراه باشید….

ردیابی گوشی دزدیده شده

یکی از موضوعات مهمی که مطرح است، چگونگی ردیابی گوشی دزدیده شده است. اگر گوشی تان را دزدیده اند شما می تواند از اپراتور سیم کارت خود و همچنین قابلیت های گوشیتان برای پیدا کردن آن استفاده نمایید البته با اجرا شدن طرح رجیستری ، در صورتی که کاربر فرآیند انتقال مالکیت را انجام نداده باشد، اپراتور هیچ سرویسی را به سیم کارت جدید ارائه نمی دهد.

البته اگر گذری ساده در بازار تلفن همراه داشته باشید قطعا متوجه خواهید شد که روزانه گوشی های دست دوم زیادی فروخته می شود اما با اجرا شدن طرح رجیستری و نیاز به ثبت شماره در تلفن همراه اگر فردی قصد فروش گوشی خود را داشته باشد یا بخواهد آن را به فرد دیگری انتقال بدهد باید حتما فرآیند انتقال مالکیت انجام گردد. در غیر اینصورت بعد از مدتی گوشی برای سیم کارت جدیدی که بر روی آن قرار گرفته است، غیرفعال خواهد شد.

آموزش ردیابی سیم کارت ایرانسل

اگر از مشترکانی هستید که از سیم کارت های ایرانسل استفاده می نماید می توانید از روش زیر برای ردیابی گوشی گم شده یا به سرقت رفته خود به واسطه سیم کارت ایرانسل استفاده کنید.

آموزش ردیابی سیم کارت ایرانسل

اول از هر چیزی می توانید از خط ایرانسل به شماره ۷۰۰ یا ۷۰۳۳ و یا از دیگر خطوط با شماره های ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ یا ۰۹۳۷۷۰۳۳۰۰۰ تماس گرفته و برای مسدود شدن سیم کارت خودتان اقدام کنید.

بعد از گذشت ۵ روز از مسدود کردن خط، کاربر می تواند با یک خط ایرانسلی دیگر کد #۶۱۰۱* را شماره گیری نماید. سپس پیامک های برای شما ارسال می شود که شامل اطلاعاتی در خصوص ضوابط استفاده از سرویس ، تاییدیه کسر هزینه ثبت درخواست کاربر که از اعتبار موجود در سیم کارت ایرانسلی، سیم کارت فعال در گوشی در مدت زمان مفقودی، مرحله ها و میزان زمام مسدودی سیم کارت برای آن ارسال می گردد. در این شرایط فقط لازم است که کاربر شماره سریال ۱۵ رقمی گوشی مفقود شده را وارد نماید.

نکته) شماره شریال ۱۵ رقمی گوشی ، بر روی جعبه گوشی درج شده است.

 در مدت زمان ۴۸ ساعت بعد از ثبت نمودن درخواست کاربر، برای سیم کارت ایرانسلی که کاربر با سامانه تماس گرفته است، نتیجه ارسال می شود. دقت کنید اگر نتیجه ردیابی مثبت باشد پیامکی که تاریخ ردیابی و کد پیگیری دارد برایتان ارسال می گردد. شما میتوانید با داشتن این کد پیگیری و تاریخ به مراجع قضایی بروید و نامه قضایی بگیرید.

در پایان باید فراموش نکنید که اصل نامه را به شرکت ایرانسل بدهید و با مراجعه دوباره به مرجع های قضای پیگیر دریافت نتیجه از سوی ایرانسل باشید اما اگر پاسخ ردیابی منفی است میتوانید مجدد بعد از سپری شدن پنج روز برای ، درخواست ردیابی گوشیتان را بدهید.

ردیابی سیم کارت همراه اول

برای کاربرانی که از سیم کارت همراه اول استفاده می کنند و گوشی شان را گم کرده اند یا به سرقت رفته است، شیوه ردیابی به صورت زیر است:

کاربران عزیز شما می توانید شماره سریال گوشی خود را به واسطه خط های دائمی همراه اول ارسال کرده و سرویس ردیابی را فعال نماید و به شیوه زیر شماره سریال گوشی را برای اپراتور همراه اول ارسال کنید:

ردیابی سیم کارت همراه اول

بعد از اینکه مراحل سرویس ردیابی را انجام دادید ،گوشی مفقود شده تا ده روز پس از دریافت شماره سریال ردیابی می شود و به واسطه پیامک نتیجه به صاحب گوشی ارسال می گردد و کاربر می تواند دیگر مراحل حقوقی را به واسطه مراجع ذی ربط پیگیری نماید و اگر ردیابی موفق نبود کاربر می تواند مجدد برای فعال سازی سرویس اقدام نماید.

کاربران عزیز در صورتی که قصد ندارید دیگر از سرویس استفاده کنید می توانید از کد دستوری #۲۱۲۴*۱۰*  استفاده نمایید و در صورتی که به راهنمایی درخصوص سرویس ردیابی نیاز دارید می توانید #۲۱۲۴*۱۰* را شماره گیری نمایید.

ردیابی گوشی دزدیده شده به واسطه تاریخچه نقشه گوگل

یکی از روش های که شما می توانید به واسطه آن گوشی دزدیده شده خودتان را ردیابی کنید تاریخچه نقش گوگل است. در صورتی که بر روی دستگاه شما اپ Google Maps وجود داشته باشد و شما از پیش تر قابلیت Location History را بر روی آن فعال کرده باشید می توانید به قسمت تایم لاین تاریخچه نقشه گوگل بروید و سپس مسیرها و مکانهای را که گوشی در آن جا بوده ، ببینید.

از قسمت سمت چپ می توان تاریخ گم شدن گوشی را مشخص کرد و بر روی امروز تنظیم نمود و بعد مسیر و موقعیتهای را که گوشی پس از تاریخ مشخص شده در آن جا حضور داشته است را ردیابی نمایید.

اگر که موفق شده اید تا موقعیت جدید گوشی را بدست بیاورید حتما به پلیس مراجعه کرده و پیگیری های لازم را در  مراجع قانونی انجام بدهید.

استفاده از اپلیکیشن های ردیابی

علاوه بر روش های که در قسمت فوق ذکر کرده ایم شما می توانید برای ردیابی گوشی خود از اپلیکیشن های که در این خصوص ارائه شده اند نیز استفاده کنید. البته این اپلیکیشن ها باید پیش از اینکه گوشی دزدیده شود یا گم شود بر روی گوشی نصب شده باشند. اپ هایی مثل Find My iPhone آیفون می تواند یکی از بهترین اپلیکیشن های باشد که در چنین شرایطی به کمک شما خواهد امد و گوشیتان را پیدا می کنید.

استفاده از اپلیکیشن های ردیابی

برای کاربران اندرویدی نیز اپلیکیشن های مفید دیگری که می توان به Find My Phone و Find My Lost Phone! اندروید اشاره کنیم. اگر قصد استفاده از چنین اپ های را دارید حتما پیش از اینکه اتفاق ناگواری برای گوشی تان رخ بدهد اپ را از سایت اصلی دانلود نموده و سپس بر روی گوشی خودتان نصب نمایید.

آموزش ردیابی گوشی به واسطه سیم کارت : کاربران عزیز اگر در این خصوص ، پیشنهاد یا نظری داشته اید حتما در قسمت دیدگاه با ما مطرح کنید…

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *