شنبه، ۲۷ آبان ۹۶ - ۰۱:۴۷
ترامپ

ترامپ رئیس جمهور امریکا است که قبل از وارد شدن به عرصه سیاست کارآفرین و یک چهره تلویزیونی بوده است.ترامپ قرار بود در…

ترامپ رئیس جمهور امریکا است که قبل از وارد شدن به عرصه سیاست کارآفرین و یک چهره تلویزیونی بوده است.ترامپ قرار بود در سازمان ملل ۱۵ دقیقه سخنرانی نماید ولی این زمان به ۴۵ دقیقه به طول انجامید و اینگونه سخنرانی ضدایرانی ترامپ در سازمان ملل سبب شد که این سخنان سوژه رسانه ها شوند.

خلاصه ی از سخنان ترامپ 

در سخنان ترامپ که حکومت ایران و ملت ایران را هدف قرار داده بود اینگونه تاکید کرده است : دولت ایران با سرپوش دروغین دمکراسی، بر چهره یک دیکتاتوری فاسد نقاب می زند. این دولت یک کشور ثروتمند را با تاریخ و فرهنگی غنی به یک کشور کشوری منزوی و به لحاظ اقتصادی تهی شده از سرمایه بدل کرده که تنها صادراتش خشونت و خونریزی و هرج و مرج است.قدیمی ترین قربانیان حکومت ایران مردم ایران هستند. این حکومت به جای بهره گیری از منابع خودش برای بهبود زندگی ایرانی ها، درآمدهای نفتی خود را صرف تامین حزب الله و تروریست های دیگری کرده که مسلمانان بی گناه را می کشند و به همسایگان صلح جوی عرب و اسرائیل خود حمله می کنند.

این ثروت که به حق متعلق به مردم ایران است برای کمک به دیکتاتوری بشار اسد و دامن زدن به جنگ یمن و تضعیف صلح در سراسر خاورمیانه بکار گرفته میشود. ما نمی توانیم اجازه بدهیم چنین رژیم جنایتکاری به چنین فعالیت های تنش زایی ادامه دهد و دست به ساخت موشک های خطرناک بزند. ما نمی توانیم به توافقی پایبند باشیم که نهایتا منجر به توسعه یک برنامه هسته ای بشود.
توافق هسته ای با ایران یکی از بدترین معاملاتی بود که ایالات متحده وارد آن شده. صریح بگویم: این توافق مایه شرمندگی امریکاست ولی این حکایت هنوز به پایان نرسیده. وقت ان فرا رسیده تا دنیا همصدا با ما از دولت ایران بخواهد که این گونه به دنبال مرگ و نابودی نرود.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *