دوشنبه، ۲۷ آذر ۹۶ - ۰۸:۲۰
درمان ترک پا با روغن زیتون

درمان ترک پا با روغن زیتون : یکی از مشکلاتی که ممکن است برای هر کسی رخ بدهد ترک پا است که گاهی این…

درمان ترک پا با روغن زیتون : یکی از مشکلاتی که ممکن است برای هر کسی رخ بدهد ترک پا است که گاهی این امکان را دارد که دردناک نباشد ولی در زمان برداشته شدن پوست مرده از روی پاشنه پا درد کمی را به همراه داشته باشد. ترک پا هنگامی رخ میدهد که لایه های کلفت پوست خشک  و مرده می شوند و در چنین وضعیتی شروع به باز شدن و ترک خوردن می کند.

برخی از ترک های پا هستند که عمیق بوده و سبب می شوند که عفونت یا خونریزی پدید آید. آب لیمو به دلیل اسیدی که در آن وجود دارد می تواند سبب شود که پوست مرده از پا جدا شود. برای اینکار یک تشت پر از آب گرم اماده کنید و نصف فنجان آب لیمو را به آن اضافه کنید و برای بیست دقیقه پاهایتان را درون آن بگذارید.

چند قاشق آرد برنج نپخته ، ۳ قاشق چای خوری عسل ، مقداری سرکه سیب و یک قاشق چای خوری روغن زیتون را با یکدیگر ترکیب نمایید و با سنگ پا این مواد چسبنده را به درزهای پاشنه پا برسانید. دقت کنید روغن زیتون مانند یک مرطوب کننده بسیار قوی است . علت استفاده از سرکه سیب نیز به وجود آورده چسبندگی است.

تشت را مجددا از آب گرم پر کنید و برای ۱۰ دقیقه پاهایتان را درون آن بگذارید تا جداسازی پوست مرده انجام شود و سپس با سنگ پا روی پوست بکشید.پاهایتان را بیرون بیاورید و با استفاده از حوله ی تمیز ، آنها را خشک کنید و بعد با روغن زیتون کف پاها را ماساژ بدهید. یک نایلون بردارید و دورپاهایتان بگذارید تا رطوبت حفظ گردد. دوباره پاها را در آب گرم بگذارید و بیست دقیقه منتظر بمانید بعد از آن نایلون را باز کنید و مجددا به آن روغن زیتون بزنید.

لازم است در هفته حداقل ۱ بار این عمل را انجام بدهید و هر شب پیش از خواب و زمان بیرون آمدن از حمام ، کف پا را با روغن زیتون ماساژ بدهید. البته می توانید با نایلون پاها را بپوشانید یا جوراب بپوشید.

کاربران عزیز نظرات خود را در مورد” درمان ترک پا با روغن زیتون ” با ما در میان بگذارید…

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *