شنبه، ۲۵ آذر ۹۶ - ۰۲:۲۴
درمان میخچه پا

درمان میخچه پا : میخچه یکی از مشکلاتی است که ممکن است در قسمت های مختلف پا مخصوصا در انگشتان پا ایجاد شود و…

درمان میخچه پا : میخچه یکی از مشکلاتی است که ممکن است در قسمت های مختلف پا مخصوصا در انگشتان پا ایجاد شود و علت های متفاوتی داشته است که می توان به پوشیدن کفش تنگ یا نامناسب به عنوان یکی از این علل ها اشاره کرد.البته جایی نگرانی نیست و شما می توانید به روش های مختلفی که در ادامه اشاره شده است به درمان میخچه پا کمک کنید:

چگونه میخچه پا را درمان کنیم:

برای درمان میخچه پا روش های خانگی متعددی وجود دارد که شامل زردچوبه ، جوش شیرین ،سرکه سفید، سیر باشد.

زردچوبه: اگر می خواهید زردچوبه را برای درمان میخچه پا استفاده کنید می توانید یک قاشق چایی خوری از زردچوبه را با مقدار عسل ترکیب نمایید و خمیری که تهیه می شود را به محل آسیب بزنید و اجازه دهید تا خشک گردد و تا یک هفته ( یا تا زمانی که میخچه درمان شود) در روز ۲ تا ۳ بار اینکار را انجام بدهید.

جوش شیرین: مقداری آب گرم آماده کنید و دو تا سه قاشق از جوش شیرین را به آن اضافه نمایید و بعد برای ده تا پانزده دقیقه پای تان را در آن محلول بگذارید. با سنگ پا منطقه مبتلا شده را مالش بدهید تا پوست مرده از بین رود.

سرکه سفید: پیش از اینکه بخوابید ، یک قسمت سرکه سفید را با ۳ قسمت آب ترکیب کنید تا رقیق گردد بعد به آهستگی روی میخچه ماساژ دهید و صبح روز بعد می بینید که پوسته پوسته شده سپس با سنگ پا تمیز نمایید و سپس با روغن نارگیل یا روغن زیتون بمالید . اینکار را هر روز انجام بدهید تا میخچه کاملا درمان شود.

سیر: دو یا سه حبه سیر را به قطعه های کوچکی برش بدهید و بعد مقداری نمک روی آن بریزید و روی میخچه بگذارید و سه روز زمان بدهید تا میخچه کاملا از بین برود و اگر نیاز بود مجددا اینکار را تکرار نمایید.

روش های دیگری برای درمان وجود دارد که در این پست تنها به ۴ مورد اشاره شده است.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *