یکشنبه، ۰۶ اسفند ۹۶ - ۰۶:۲۸
درمان بیماری ها

درمان بیماری : بیماری به عنوان یک اختلال است که می تواند در بدن یا روان شخص رخ بدهد. بیماری های مختلفی امروزه در بین…

درمان بیماری : بیماری به عنوان یک اختلال است که می تواند در بدن یا روان شخص رخ بدهد. بیماری های مختلفی امروزه در بین افراد شایع شده اند که سبب می شوند مشکلاتی به وجود بیاید. البته نباید این موضوع را فراموش کنیم که بیماری با حالت های پزشکی مثل ضعف ، خستگی و … متفاوت می باشد. برخی از بیماری ها مادرزادی هستند ولی برخی دیگر به دلیل عوامل درونی و بیرونی ایجاد می شوند.

هر بیماری خود نشانه ها و علائم خاصی دارد که پزشک می تواند تشخیص دقیق را انجام بدهند و درمان را برای بیمار آغاز نماید.

در طب سنتی اینگونه در مورد بیماری گفته می شود که بدن از مجرای طبیعی خودش خارج می شود و افعال ضرر خواهد رساند. همچنین بیماری را به دو دسته تقسیم می کنند ۱)مفرد ۲) مرکب

روش های درمان

برای درمان هر بیماری روش های وجود دارد که بیمار می توان به تشخیص پزشک از داروها استفاده کند ولی گاهی عده ی هم همیشه به سراغ روش های گیاهی می روند که گیاهان نیز خواص متعددی داشته اند.

مثلا اگر شخصی دچار بیماری های عصبی باشد می تواند از گیاه زیر استفاده کند :

گیاه دم شیر: زمانی که دچار اضطراب و استرس هستید می توانید از گیاه دم شیر استفاده نمایید. یکی از گیاهانی می باشد که جز خانواده ی نعناع به شمار می رود و برای افرادی که دچار ضعف و اصطراب می شوند بسیار موثر است.

خواص شاه دانه : شاهدانه جز بهترین داروهای گیاهی به شمار می رود که می توان برای درمان های مختلفی از آنها استفاده کرد.

  • آرتروز و درد مفاصل
  • کاهش وزن
  • سیستم گوارش
  • سلامت ناخن ، مو و پوست
  • سرطان

شاهدانه

در سراسر جهان از شاهدانه استفاده می شود چون فیبری که در آن وجود دارد برای بدن بسیار مفید می باشد البته از شاهدانه برای مصرف های صنعتی نیز استفاده می گردد  که می توان به پلاستیک ها ،غذاهای سالم، منسوجات، محصولات پاک کننده و … اشاره کرد.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *