سه شنبه، ۰۸ اسفند ۹۶ - ۰۸:۳۱
مسجد آبی

جاذبه های گردشگری کشور ترکیه : ترکیه جز کشورهای است که توریست های زیادی سالیانه به آنجا سفر می کنند.همه ی چیز در ترکیه…

جاذبه های گردشگری کشور ترکیه : ترکیه جز کشورهای است که توریست های زیادی سالیانه به آنجا سفر می کنند.همه ی چیز در ترکیه می تواند نظر شما را به خود جذب کند از کوه های مه آلود دریای سیاه شرقی تا سواحل آنتالیا و….

از میان انبوهی از مکان های جذاب دیدنی به چند مورد از بهترین آنها اشاره کرده ایم که قطعا نباید لذت دیدن آنها را در سفر به ترکیه از دست داد.

۱) آمفی تئاتر آسپندوس

این امفی تئاتر هنوز خصوصیت های اصلی اش را حفظ کرده است و تا امروز بر جای مانده است . به عنوان یکی از حفاظت شده ترین تئاتر های باستانی عهد باستان می باشد که در سال ۱۵۵ پس از میلاد و در دوره حکم رانی امپراتور رومی ، مارکوس اورلیوس ساخته گردید و حدود ۱۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ نفر تماشاگر را می تواند در خود جای دهد.

آمفی تئاتر آسپندوس

۲) ساحل پاتارا

این ساحل به عنوان طولانی ترین سواحل شنی مدیترانه بوده که در آن به جز یک کافی شاپ در امتداد هیچ ساختمانی وجود ندارد. در این منطقه یک گونه لاک پشت سرگنده در حال انقراض تولید مثل می نماید.

 پاموک کاله

۳)پاموک کاله

به زبان ترکی به آن قصر پنبه ی گفته می شود که یک چشم انداز غیرواقعی در غرب ترکیه بوده که به دلیل شیب های پلکانی سفید مشهور شده است. در هزار سال گذشته انسان ها در این آب ها به شنا مشغول می شدند. در این مکان می توان معبدها ، ویرانه های حمام ، بناهای تاریخی و … را مشاهده کرد.

 پاموک کاله

۴)بدروم

این قسمت به عنوان یکی از بهترین محل های است که گردشگران به آنجا سفر می کنند و توانسته است با ساحل های شنی و خیابان های پر از رستوران های مجلل و فروشگاه ها در بین گردشگران محبوب باشد.

 بدروم

اما متاسفانه طی سال ها بر اثر زلزله ، برخی از بناهای تاریخی آن ویران شده اسند اما هنوز در این شهر می توان برخی از جاذبه های تاریخی مثل قلعه بدروم را مشاهده کرد.

برخی مکان های دیدنی دیگر

  • کوه نمرود
  • اولودنیز
  •  مسجد آبی
  • کتابخانه سلسوس
  • دودکش های پریان گورمه
  •  ایاصوفیه
به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *