یکشنبه، ۲۷ اسفند ۹۶ - ۰۹:۲۴
درمان شپش سر

درمان نهایی شپش : امروزه روش های مختلفی وجود دارد که شما می توانید برای درمان شپش سر از آنها استفاده کنید. شپش ها…

درمان نهایی شپش : امروزه روش های مختلفی وجود دارد که شما می توانید برای درمان شپش سر از آنها استفاده کنید. شپش ها به عنوان حشره های انگلی شناخته شده اند که می توانند در موهای افراد زندگی کنند و در روز چندین بار از طریق خون تغذیه می شوند.

این حشره ها از طریق راه های پوستی مستقیم می توانند انتقال داده شوند و به همین دلیل است که باید در صورت مبتلا شدند به شپش ، مراقبت های لازم را انجام بدهید و شخصی که شپش گرفته است ، وسایلش و پوشاک خود را از دیگران جدا کند.

یکی از اصلی ترین روش های انتقال شپش از طریق لباس و رختخواب می باشد.

روش های درمانی

درمان نهایی شپش : شما می توانید از روش های مختلف برای درمان شپش سر استفاده کنید که در ادامه به آنها اشاره شده است همچنین یکی از روش های درمان، درمان شپش با رنگ مو می باشد.

  1. سرکه : یکی از روش های درمانی که می توان برای درمان شپش استفاده کرد ، سرکه می باشد. سرکه به دلیل خاصیت های اسیدی که دارد در درمان بسیاری از مشکلات موثر است.
  2. مایونز : مایونز جز یکی از روش های محبوب خانگی است که برای درمان شپش سر از آن استفاده می کنند. مایونز سبب خفه شدن شپش ها شده و در نتیجه موجب از بین رفتن آنها خواهد شد.
  3. حنا : حنا خاصیت های زیادی دارد که می توان برای از بین بردن شپش های سر نیز از آن استفاده کرد. (در دیگر پست ها می توانید روش دقیق استفاده از حنا برای درمان شپش سر را مطالعه نمایید)
  4. روغن نارگیل : به عنوان یک خفه کننده قوی شناخته شده است که برای مبارزه با شپش ها بکار برده می شود.
  5. پیاز : به عنوان یک داروی طبیعی است که به دلیل دارا بودن گوگرد می توان برای از بین بردن شپش ها موثر باشد.
  6. آبلیمو : برای جدا کردن تخم های شپش و شپش ها از روی پوست می توان از آبلیمو استفاده نمود. در صورتی که می دانید همکلاسی فرزند شما شپش دارد می توانید با استفاده کردن از آبلیمو از مبتلا شدن شپش سر فرزندتان جلوگیری کنید.
به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *