جمعه، ۲۶ مرداد ۹۷ - ۰۶:۵۰
روش های تنگ کردن واژن

روش های تنگ کردن واژن : یکی از مشکلاتی که بانوان پس از بالا رفتن سن و مواردی مثل زایمان با آن روبرو می…

روش های تنگ کردن واژن : یکی از مشکلاتی که بانوان پس از بالا رفتن سن و مواردی مثل زایمان با آن روبرو می شوند گشاد شدن آلت تناسلی زنان و کشیده شدن آن است. بسیاری از بانوان همواره از این شکل ناراضی هستند و دوست دارند از راهکارهای استفاده کنند تا بتوانند به تنگ شدن آن کمک کنند.

گاهی در برخی از زایمانهای طبیی دیده می شود که جنین بزرگ است و پزشک برای اینکه بتواند جنین را بیرون بیاورد لبه های پایین واژن را پاره می کند و بعد از زایمان آنها را می دوزد. یکی از روشهای که پس از زایمان طبیعی صورت می گیرد دوختن بیشتر واژن است البته این روش از ریسک بالایی برخوردار است چون اگر این تنگ شدن بیشتر از حد صورت بگیرد سبب می شود رابطه های جنسی دردناکی پس از آن صورت بگیرد.

روش‌های درمان گشاد شدن واژن

روش های متعددی وجود دارد که می توانند کمک کنند تا واژن تنگ شود و در واقع به عنوان روش های تنگ کردن واژن شناخته می شوند. البته برخی از این روش ها طبیعی هستند که می توان به تمرینات کگل و وزنه‌های مخروطی اشاره نمود و انجام این روش ها بسیار توصیه می شود.

روش های دیگری مثل عمل زیبایی واژن یا عمل زیبایی لابیاپلاستی وجود داشته است که پس از انجام آنها شکل واژن به وضعیت طبیعی خود پیش از زایمان بر می گردد و در واقع به عنوان روشهای احیاکننده روابط جنسی لذت بخش دوران جوانی شناخته می گردند.

نباید به سادگی از کنار افتادگی یا شل شدن واژن بگذریم و می توان عواقب یا عوارضی برای شما به همراه داشته باشد که عبارت اند از زیاد شدن ترشح های واژن، کم شدن میزان لذت جنسی، عفونت واژن، بالا رفتن میکروبهای واژن.

دقت داشته باشید که استفاده از روشهای طبیعی برای شما بهتر است چون در هر صورت انجام عمل جراحی می تواند عوارضی پیش بینی نشده را برای شما به همراه بیاورد و اوضاع شما را از حالت اولیه خود نیز بدتر کند پس اگر تمایل به تنگ کردن واژن خود دارید بهتر است پس از انجام روش طبیعی در صورت به نتیجه نرسیدن به سراغ جراحی بروید.

روش های تنگ کردن واژن به صورت طبیعی

نکته) در سال های اخیر در کشور ایران بیشتر بانوان برای اینکه بتوانند به نتیجه خوبی برسند از لیزر استفاده می کنند. شما می توانید یک محیط با تجهیزات پیشرفته و پزشکان متخصص را انتخاب کنید که نتیجه بسیار رضایت بخش و تاثیرگذاری را مشاهده نمایید.

روش های پزشکی

۱)یکی از روش های پزشکی متد نخ (لیفت واژن با نخ) است که برای درمان شل شدن ،گشادی واژن استفاده می گردد. این روش بدون خون ریزی و بیهوشی است و از نخ های استفاده می شود که ۱۲ماه تا ۱۵ ماه ماندگاری دارد و پس از آن نیازی به عمل جراحی مجدد نیست. همانطور که اشاره کرده ایم بدون بی هوشی است و مزیتهای مثل غیرتهاجمی بودن ، مشخص نبودن نخ های عمل و…. داشته است.

زمانی که از این روش استفاده شود نباید تا نزدیک شش ماه نزدیکی جنسی صورت بگیرد.

۲)روش دیگری که بسیار پرطرفدار است لیزر است. این روش نیز مزیت های زیادی را برای بیمار داشته است که می توان به تولید کلاژن جدید، ماندگاری زیاد ،بدون بی هوشی بودن ، بدون خون ریزی و درد بودن ،سرپایی بودن عمل و… اشاره نماییم.

۳)از دیگر عمل های زیبایی که برای تنگ شدن واژن استفاده می گردد،پرینورافی است که بانوان می توانند برای زیبا شدن و ترمیم واژن از آن استفاده کنند. در واقع هدف از انجام این عمل تنگ کردن مهبل است.

عمل دیگری نیز برای زیبایی بخش خارجی واژن انجام می گردد که لابیاپلاستی  است و در لبهای اطراف واژن چربی تزریق می گردد که برای زیبایی و برجسته سازی دستگاه تناسلی خارجی صورت می گیرد. البته از این عمل برای برطرف کردن حدودی از تیرگی پوست نیز کاربرد داشته است.

روش های خانگی

در صورتی که شما تمایلی به استفاده از روش های جراحی ندارید می توانید روشهای خانگی را بکار بگیرید. از اولین روش ها تمرینات کگل می باشد که به عنوان یکی از تمرین های ورزشی موثر هستند.

امروزه از این روش برای درمان بی اختیاری ادرار، درمان زود انزالی آقایان، کم شدن میزان افتادگی الت تناسلی زنان، بالا رفتن اندازه الت تناسلی اقایان ،افزایش میزان سفتی آلت تناسلی آقایان در زمان نعوظ و… استفاده می گردد.

انجام تمرینات کگل شامل شل کردن پیاپی عضلات بخش تحتانی لگن و منقبض کردن می باشد. در صورتی که عضلات دارای قدرت و سلامت کافی باشند میزان آمیزش و معاشقه نیز زیادتر می گردد و همچنین می توان از رابطه زناشویی نیز لذت بیشتری دریافت می شود.

اگر می خواهید این ورزش را انجام بدهید باید عضلات مقعد و دور مهبل را منقبض نمایید و سپس سعی کنید برای هشت تا ده ثانیه به این وضعیت بمانید و صبر کنید تا عضله های شما منبسط شوند. دقیقا مانند هنگامی است که می خواهید جلوی جریان ادرار را بگیرید. در هر بار شما تمرین های کیگل را با چند انقباض آغاز نمایید و زمانی که عضلات قوی تر شد تعداد انقباض ها را در روز و زمان نگه داشتن شان را به صورت انقباض زیادتر نمایید.

روش خانگی: استفاده از مخروط واژن یا وزنه های واژن

اگر می خواهید یک روش موثر را انجام بدهید مخروط واژن را فراموش نکنید. مخروط واژن یک جسم وزنه دار بوده که در اندازه های پنبه های دوره قاعدگی می باشد. کارکرد این روش به این شکل می باشد که آن را به داخل واژن وارد نموده و سپس تلاش می شود که آن مخروط را داخل واژن نگه داشته و خارج کردن آن بدون کمک دست جلوگیری میشود.

زمانی که به مرور وزن این مخروط ها افزایش داشته باشد سبب می شود که ماهیچه های واژن قویتر گردد و همچنین سبب تنگ شدن واژن می شود. برای شروع وزنه سبک است و در روز ۲ بار برای پانزده دقیقه به ماهیچه های واژن فشار وارد می شود.

روش های تنگ کردن واژن : دقت داشته باشید که در صورت تصمیم به کوچک کردن واژن نیاز است که حتما مشورت های لازم را با پزشک انجام بدهید تا بتوانید به نتیجه دلخواه برسید.
به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *