یکشنبه، ۰۷ مرداد ۹۷ - ۰۱:۱۰
ماساژ تایلندی

فواید ماساژ تایلندی چیست؟  یکی از بهترین موادی که در زمان خستگی برای ما بسیار لذت بخش خواهد بود، ماساژ دادن است. از میان…

فواید ماساژ تایلندی چیست؟  یکی از بهترین موادی که در زمان خستگی برای ما بسیار لذت بخش خواهد بود، ماساژ دادن است. از میان مدل های مختلفی از ماساژ می توان به ماساژ تایلندی به عنوان یکی از معروف ترین ها اشاره کرد.اگر به کشور تایلند سفر کرده باشید می بینید که تبلیغات زیادی در رابطه با ماساژ تایلندی وجود داشته است.

ماساژ تایلندی به عنوان یک درمان شفابخش شناخته شده است که از گذشته تاکنون در طب سنتی کشور تایلند مورد استفاده قرار گرفته است. این ماساژ به عنوان یک مهارت دستی می باشد که در آن از کشش مثبت و فشاربه صورت ملایم در مسیر و امتداد خطوط انرژی استفاده می گردد و می تواند به سلامت انسان ها کمک زیادی داشته باشد.

تاثیر ماساژ تایلندی بر روی پوست،عضلات و گردش خون

انجام ماساژ تایلندی سبب می شود که افزایش جریان خون صورت بگیرد و به پوست مواد غذایی زیادتری برسد و در نهایت پوست را در مقابل بیماری های پوستی مقاوم تر می کند البته این بالا رفتن میزان جریان خون می تواند موجب شود تا اکسیژن و مواد غذایی بیشتری به ماهیچه ها برسد و با سرعت زیادتری نیز مواد زائد را از ماهیچه ها دفع کنند که خستگی به این ترتیب سریع تر برطرف می شود. همچنین سبب می شود که غده های چربی سوز تحریک گردد و به پوست شما چربی زیادتری وارد گردد و سبب شود پوست لطیف تر و نرم تر گردد.

خانم های که به سلامت پوست شان اهمیت می دهند به سراغ استفاده از این ماساژ می روند. ماساژ تایلندی پوسته ریزی سلول های مرده پوست را به دنبال دارد و موجب می شود تا پوست شما روشن تر و همچنین شاداب تر گردد.

ماساژ تایلندی غده های که عرق را ترشح میکنند، تحریک می نماید و در نهایت خروج مواد زائد از بدن را به دنبال دارد. علاوه بر انچه که گفته ایم این ماساژ با تحریک انتهای اعصاب پوستی موجب می شود تا سیستم عصبی ارام گردد و ایجاد حس آرام بخشی را به وجود می آورد.

افرادی که عضله هایشان دچار آسیب شده است می توانند از ماساژ تایلندی استفاده کنند و مواد غذایی بیشتری را به عضله هایشان برسانند و موجب شوند تا سفتی و درد و کوفتگی از عضله هایشان سریع تر رفع گردد.

ماساژ تایلندی و فواید

در چه مواردی از ماساژ تایلندی استفاده نکنیم؟

فواید ماساژ تایلندی چیست؟ با وجود اینکه ماساژ تایلندی فواید زیادی داشته است ولی در موارد زیر به شما توصیه می شود از ماساژ تایلندی استفاده نکنید یا حتما زیر نظر پزشک متخصص اینکار را انجام بدهید:

 1. دیسک کمر
 2. پوکی استخوان
 3. آرتروز
 4. دیسک گردن
 5. سرطان
 6. فشارخون بالا
 7. وجود بیماریهای پوستی مانند اگزما
 8. دارا بودن عضو مصنوعی مثل زانو

مدت زمان ماساژ تایلندی معمولا ۲ تا ۲ و نیم ساعت است ولی اگر برای زمان کمتری به دلیل محدودیت ماساژ صورت بگیرد به این معنی نیست که از خواص آن بهره مند نمی شوید بلکه شما باید تمرکز خود را بر روی قسمت های مورد نظر بگذارید و به صورت کامل ماساژ برای آنها انجام گردد.

نکات مهم در زمان ماساژ

 • در زمان ماساژ باید از کشش های بیش از اندازه جلوگیری کرد چون در این صورت موجب ایجاد صدمه و آسیب خواهد شد و پس از مدت زمان کوتاهی مشخص می شود که هر فردی انعطاف پذیری و تحمل متفاوتی داشته است.
 • باید فشار از درجه آهسته شروع شود تا به قوی برسد و  از همان اول نباید شروع از درجه شدید باشد.
 • سن افراد نمی تواند معیار خوبی برای تشخیص تحمل درد باشد چون ممکن است افراد با سن ۷۰ سال بدنی قابل انعطاف داشته باشد ولی در حالی باشد که بدن یک جوان سخت باشد.

فواید ماساژ تایلندی

کاهش میزان اضطراب: ماساژ تایلندی برای سلامت بدن بسیار مفید است. بیشتر افراد روزانه برنامه های سخت و فعالیت های زیادی را انجام میدهند که البته همگی اینها می تواند یک عامل برای ایجاد اضطراب در افراد باشد. به وسیله ماساژ تایلندی می توان اضطراب را تا حد زیادی کاهش داد و در بدن موجب کاهش میزان سطح کورتیزول  شد که به عنوان یک هورمون استرس شناخته می گردد.

عامل ایجاد ارامش: قطعا زمانی که استرس و اضطراب از شما دور شود و خستگی فعالیت های روزانه از بدن شما بیرون رود، احساس ارامش خواهید کرد. برخی از افرادی که از ماساژ تایلندی استفاده کرده اند می گویند انجام این ماساژ ارامش ذهنی و بدنی را برایشان به همراه داشته است.

افزایش تمرکز و انرژی : انجام ماساژ تایلندی بر اساس یوگا، طب فشاری و حرکات کششی صورت می گیرد. طب فشاری که به واسطه زانو،دستها و… بر روی قسمت های متفاوت بدن صورت می گیرد منجر به رسیدن اکسیژن و مواد مغذی به مغز شده و موجب می شود تا در انجام فعالیتهای متفاوت دقت و تمرکز بیشتری را داشته باشید. اگر ماساژ تایلندی به وسیله ی یک فرد حرفه ی صورت بگیرد می تواند ماساژ عمیقی باشد که منجر به ایجاد انرژی در فرد می گردد.

پیشگیری از بیماریها: این ماساژ علاوه بر اینکه اضطراب را از شما دور می کند بلکه با ایجاد ارامش می تواند در پیشگیری از بیماری ها موثر باشد و سبب کاهش میزان درد نیز گردد. همچنین سبب می شود هورمون های موثر در بهبود کارکرد بدن را تولید نماید. همچنین تقویت سیستم ایمنی بدن را به دنبال دارد. وقتی بدن از سیستم ایمنی قوی برخوردار باشد قطعا در برابر عوامل ویروسی و مواردی مثل سرماخوردگی مقاوم تر است.

ماساژ تایلندی

دیگر فواید انجام ماساژ تایلندی

 1. سبب می شود تا سرعت فرآیند پیری کندتر شود
 2. منجر به کاهش بروز خطر بیماری های قلبی می شود
 3. می توانید توانایی بدن را برای حفظ سطح سالم قندخون بالا ببرید و از بروز دیابت جلوگیری نمایید
 4. ماساژ تایلندی منجر به افزایش میزان انرژی در بدن شده و سبب می شود سطح کلسترول پایین بیاید
 5. برای تسکین سردرد و دردها می توانید از ماساژ تایلندی استفاده کنید که به عنوان یکی از بهترین گزینه های درمان می باشد.
 6. انجام ماساژ تایلندی می تواند یک عامل در جلوگیری از افزایش وزن باشد.
 7. برای کاهش علائم آرتریت می توان از این ماساژ استفاده کرد.
 8. برای بهبود حس شور و نشاط در زندگی فردی موثر است.
 9. تقویت ساق پا و بازو با ماساژ تایلندی
 10. و….

فواید ماساژ تایلندی چیست؟ این ماساژ به عنوان یکی از بهترین و پرفایده ترین ماساژها برای افراد است.

فواید ماساژ تایلندی چیست؟
به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *