چهارشنبه، ۱۵ فروردین ۹۷ - ۱۲:۲۷
علائم بارداری

مهمترین علائم بارداری چیست؟ بسیاری از خانم ها دوست دارند پیش از اینکه نتیجه ازمایش بارداری خود را بگیرند، بدانند که آیا باردار هستند…

مهمترین علائم بارداری چیست؟ بسیاری از خانم ها دوست دارند پیش از اینکه نتیجه ازمایش بارداری خود را بگیرند، بدانند که آیا باردار هستند یا خیر. این دوره در زندگی هر بانوی بسیار مهم است و از مراحل اساسی زندگی او به شمار می رود.

بارداری با تغییرات زیادی همراه می شود که هم این تغییرات می تواند روحی و هم جسمی باشد.در همه ی خانم ها علائم بصورت یکسان نیست و گاهی در برخی از آنها با شدت زیادتری یا کمتری وجود دارد. اگر حتی برخی از علائم زیر را داشته اید به بارداری خود شک کنید.

اوایل بارداری، علائمی وجود دارد که هر خانمی می تواند با مشاهده آنها به بارداری خود پی ببرد که در ادامه به آنها اشاره شده است.

بارداری و علائم آن

 1. حساس شدن و دردناک بودن سینه ها (این مورد از شایع ترین علائم بارداری است).
 2. گرفتگی عضلات
 3. حالت تهوع و بیزاری از غذا
 4. تغییر حالات روحی
 5. تکرر ادرار
 6. یبوست
 7. احساس خستگی
 8. توقف عادت ماهیانه
 9. حالت سرگیجه
 10. افزایش دمای عمومی بدن
 11. تشخیص بارداری به واسطه تست های آزمایشگاهی
 12. نتیجه مثبت تست بارداری خانگی

مهمترین علائم بارداری چیست؟ دقت داشته باشید تقریبا همه ی تست های بارداری تا یک هفته بعد از عقب افتادن پریودی برای شما دقیق نیستند و نمی توانید به نتایج آنها اعتماد کنید.

اگر پیش از این تاریخ ، از تست استفاده کردید و جواب منفی بود دوباره پس از مدتی حتما مجدد تست استفاده کنید تا به نتیجه مطمئن شوید.جنین قبل از اینکه شما متوجه شوید رشد می کند پس به محض اینکه شک کردید حامله هستید ، مراقبت های لازم را انجام بدهید و به سلامت خود اهمیت دهید.

همانطور که در پاراگراف های فوق اشاره کرده ایم، بارداری با علائم فیزیکی و هورمونی زیادی همراه بوده که این علائم فقط شامل حالت تهوع نیست و موارد فوق را نیز شامل می شود.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *