یکشنبه، ۰۹ دی ۹۷ - ۰۱:۱۵
بستن سوتین هنگام خواب چه عوارضی دارد؟

بستن سوتین هنگام خواب چه عوارضی دارد؟ حتما شما هم بارها شنیده اید که خوابیدن با سوتین در زمان خواب می تواند برای شما…

بستن سوتین هنگام خواب چه عوارضی دارد؟ حتما شما هم بارها شنیده اید که خوابیدن با سوتین در زمان خواب می تواند برای شما عوارض زیادی را داشته باشد اما شاید هیچ اطلاعی از این عوارض نداشته باشید. بهتر است همین ابتدا بدانید اگر جز افرادی می باشید که در آب و هوایی گرم و مرطوب زندگی می کنید خوابیدن با سوتین اصلا گزینه ی مناسبی برای شما به شمار نمی رود.

عوارض بستن سوتین در خواب

افراد زیادی هستند که ادعا می کنند در شب اگر از سوتین استفاده شود میتواند به جلوگیری از افتادگی سینه کمک کند و البته سبب جذاب تر شدن آن ها می شود. ولی بهتر است بدانید که خوابیدن با سوتین عوارض بیش تری به نسبت فواید آن برای شما به همراه می آورد. بستن سوتین میتواند برای سلامتی شما تاثیرات منفی را به وجود بیاورد و اصلا از اویزان شدن سینه ها نیز جلوگیری نمی کند.

به صورت خلاصه مواردی را در ادامه مورد بررسی قرار داده ایم که میتوانند به عنوان اصلی ترین مشکلات بستن سوتین در خواب باشند. این نکته را نیز به خاطر بسپارید که مشکلات بهداشتی زیادی برای تان به دنبال دارد.

۱) آسیب رساندن به بافت سینه و مانعی برای جریان خون

یکی از اصلی ترین عوارضی که خوابیدن با سوتین برای شما به همراه می آورد، جلوگیری از جریان خون است. همانطور که اشاره کردیم تاثیرات منفی بهداشتی را به دنبال خواهد شد که احتمالا سبب مانع جریان خون می شود مخصوصا آن دسته از سوتین های که سیم دار هستند. چون این سیم در زمان محکم به صورت محکمی بر روی پوست قرار می گیرد و انقباض ماهیچه های سینه را به همراه دارد. لازم است بدانید که برخی از سوتین های ورزشی میتوانند آسیب های را به بافت های سینه وارد کنند و در نهایت زمانی که جریان خون ضعیف شود میتواند به گرفتگی عضلات و سرگیجه ختم گردد.

1) آسیب رساندن به بافت سینه و مانعی برای جریان خون

۲) مانعی برای یک استراحت راحت

پوشیدن سوتین می تواند به عنوان یک مانع باشد که شما نتوانید درست بخوابید. خوابیدن با سوتین مخصوصا سوتینهای که تنگ هستند سبب ناراحتی شما شوند و در نهایت خواب آشفته ی را برای شما به وجود بیاورند. حتی کم ترین انقباضی که از سوتین ناشی شود میتوانند تاثیرات جدی بر روی خواب شما داشته باشد.

۳)ایجاد سوزش پوست

یکی دیگر از مواردی که به عنوان عوارض اصلی بستن سوتین مطرح می شود ، سوزش پوست می باشد. چون ممکن است که بندها و قلاب های سوتین سبب ایجاد خراش یا آسیب به پوست شما کنند و در نهایت همین همین موارد سوزشی را در پوست ایجاد می کنند.

اگر شما برای زمان زیادی سوتین بپوشید مخصوصا اگر سوتین شما سیم دار باشد ، ممکن است این خراش ها به کیست تبدیل گردند.

۴)تجمع بیش از حد رنگدانه های پوست

خوابیدن با سوتین سبب می شود که رنگدانه های پوست در بافتهای سینه بیش از اندازه جمع شوند و البته این تجمع در بافتها میتواند منجر به ایجاد لکه های سیاه می شود یا اینکه رنگ باختگی پوست و تغییر رنگ را به همراه می آورد.علت تجمع بیش از اندازه رنگدانه ها در بافتها در یک قسمت خاص از پوست شما افزایش رنگدانه ملانین می باشد. در همه ی لایه های پوست شما رنگدانه های ملانین وجود دارد که سبب تعیین رنگ پوست شما می شوند.ملانوسیتها سلولهای پوستی هستند که تولید رنگدانه ها را انجام میدهند. اگر شما از سوتین های سیم دار و تنگ استفاده نمایید میتوانید سبب ایجاد حساسیت، آسیب به پوست و… شوید. شاید همین مورد تحریک ملانوسیت ها را به همراه بیاورد که در یک قسمت پوست رنگدانه های ملانین زیادتری تولید گردند.

۵)بروز عفونت های قارچی

از دیگر مواردی که به عنوان اصلی ترین عوارض پوشیدن در زمان خواب به شمار می آید عفونت های قارچی می باشد. وقتی شما از چنین سوتین های استفاده کنید محیط گرم و مرطوبی را به وجود اورده اید که میتواند سبب بروز عفونتهای قارچی شود. پس بهتر است بدانید افرادی که در محیط های گرم و مرطوب زندگی می کنند نباید از سوتین در زمان خواب استفاده کنند چون گزینه ی مناسبی نیست.

۶)تاثیرگذاری بر فیزیولوژی سینه‌ها

گزینه ی دیگری که در آخرین مورد می خواهیم به آن اشاره کنیم ، تاثیرگذاری بر فیزیولوژی می باشد. زمانی که افراد با سوتین می خواهند مخصوصا سوتینهای که سیم دارد و تنگ هستند میتواند تاثیرات منفی زیادی بر سیستم لنفاوی بدن به همراه بیاورد. این عمل مانع از جریان خون و زهکشی لنفاوی می شود و در نهایت به حبس جریان و ایجاد عفونتهای مزمن ختم می گردد.

6)تاثیرگذاری بر فیزیولوژی سینه‌ها

خوابیدن بدون سوتین چه فوایدی دارد؟

اگر بدون سوتین بخوابید می توانید از فواید زیاد آن بهره مند شوید:

  • بهبود کیفیت خواب یکی از اصلی ترین فواید خوابیدن بدون سوتین می باشد.
  • بهبود جریان خون از دیگر فواید استفاده نکردن از سوتین است. بستن سوتین مخصوصا آنهای که تنگ هستند می توانند سبب محدود کردن جریان خون شود.اما اگر شما بدون سوتین بخوابید در این بازه زمانی به بدن فرصت داده اید که  جریان خون مناسب را بازتولید کند.
  • بهبود زه کشی لنفاوی و عملکرد آن از دیگر موارد مهمی است که به عنوان فایده ی دیگری برای نپوشیدن سوتین مطرح است.
  • خوابیدن بدون سوتین به عنوان یک مورد بهداشتی محسوب می شود چون پوشیدن آن مخصوصا در موارد تنگ سبب ایجاد عرق کردن و… می شود.
  • احتمال ایجاد هر گونه آسیب را کاهش می دهد.
  • و…

سوتین بپوشیم یا نپوشیم؟

بستن سوتین هنگام خواب چه عوارضی دارد؟ به صورت خلاصه باید این گونه بگوییم که خوابیدن بدون سوتین یک گزینه بهتر و مناسب تر برای شما می باشد و قطعا فایده های آن بسیار زیادتر از ضررهای آن می باشد. انگونه که گفته می شود خوابیدن با سوتین هیچ مزیتی برایتان ندارد. علاوه بر اینکه نمی توان فرم آن ها را بهتر کند بلکه به جلوگیری از اویزان شدن سینه نیز کمک نمی کند. در هر صورت اگر شما از دسته افرادی می باشید که سینه های بزرگ دارید و نمی توانید شبها بدون سوتین بخوابید و راحت نیستید بهتر است که یک سوتین ویژه ی خوابتان تهیه کنید که هم نرم و راحت باشد و هم بدون سیم باشد و البته قلاب و دکمه نیز نداشته باشد.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *