سه شنبه، ۱۰ بهمن ۹۶ - ۰۲:۱۸
خواستگار

چه کنیم که خواستگار داشته باشیم؟ قطعا شما هم این روزها دختران زیادی را می بینید که از بی خواستگار بودنشان گلایه دارند و…

چه کنیم که خواستگار داشته باشیم؟ قطعا شما هم این روزها دختران زیادی را می بینید که از بی خواستگار بودنشان گلایه دارند و برخی این مشکل را به دلیل شانس و اقبالشان میدادند.

بسیار پیش می اید که در ایران تا از دختران می پرسیم که چرا ازدواج نمی کنید به شوخی می گویند ” شوهر نیست “. اما سوال اینجاست که چرا واقعا عده ی خواستگار ندارند و چه کارهای می توان انجام داد تا خواستگارها به سراغتان بیایند. در ادامه چندین علت را بررسی کرده ایم که می توانند از دلایل عدم خواستگار شما باشند.

خانواده

گاهی ممکن است به دلیل اینکه یکی از اعضای خانواده مثل پدر ، برادر و … خلافکار باشد یا سابقه بدی داشته باشد و همین موضوع در سرنوشت دختر تاثیر گذار باشد.که باید این عضو خانواده برای دختر خانواده هم که شده خودش را اصلاح کند.

مشکلات جسمی

اگر دختر خانواده مشکلات جسمی داشته باشدممکن است سبب شود خواستگاری به سراغش نرود و البته چنین دخترانی باید تا می توانند استعدادهایشان را نشان دهند و به قول معروف با آنها جلب توجه کنند و نشان دهند که مشکلات جسمی نتوانسته جلوی پیشرفتشان را بگیرد.

محل زندگی و …

متاسفانه برخی از محله ها نامناسب و به عنوان محله جرم خیز شناخته می شوند که می توانند در سرنوشت دختر تاثیر گذار باشد. در چنین شرایطی باید از آن محله مهاجرت کرد.

موارد دیگری هستند که سبب می شوند خواستگارها به سراغتان نیاید اما در پاراگراف های فوق تنها به سه مورد اشاره شده است. مهم تر اینها ، راه حل های است که سبب می شوند شما خواستگار داشته باشید.

چه کنیم که خواستگار داشته باشیم؟  یکی از مهم ترین مسائلی که در ازدواج مهم است توکل بر خداست.شما باید از خدواند متعال خواستار یک همسر خوب برای خودتان باشید. سوره طه را برای طلب همسرمناسب و دلخواه برای خودتان قرائت کنید.

امام صادق ع می فرماید که هر کسی که خواستگار ندارد یا به خواستگاریش جوابی نمیدهند می تواند سوره طه را بنویسد و بشوید و آب آن را به صورت خود بریزد تا خدواند ازدواج را برایش اسان کند.

  • توکل بر خدا
  • برخورد مناسب داشته باشد
  • نوع پوشش خود را مطابق عقایدش انتخاب کند
  • بهداشت فردی داشته باشد و همواره تمیز و اراسته باشد
  • غرور کاذب را کنار بگذارد
  • در مجالس و انجمن ها شرکت داشته باشد
  • ملاک های کمال گرایانه را کنار بگذارد.
به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *