سه شنبه، ۰۸ اسفند ۹۶ - ۰۲:۵۹
درمان افسردگی

برای درمان افسردگی به چه دکتری مراجعه کنیم؟ درمان مشکلات روحی مانند مشکلات جسمی نیست که سریعا و در طی روندی مشخص درمان شوند…

برای درمان افسردگی به چه دکتری مراجعه کنیم؟ درمان مشکلات روحی مانند مشکلات جسمی نیست که سریعا و در طی روندی مشخص درمان شوند بلکه نیاز به زمان زیادی است.

مشکلات روانی علاوه بر زمان بر بودن درمان آنها ، به سادگی درمان نمی شوند و در واقع می توان گفت بسیار نفس گیر هستند. افرادی که در طول زندگی خود عادتهای بدی داشته است و رفتارهای نامناسبی را انجام داده اند نمیتوانند به یکباره تمامی آنها را ترک کنند.

نمی توان در مورد افرادی که مبتلا به افسردگی هستند ، درمان به صورت کامل و محسوس شکل بگیرد.

افسردگی و درمان آن

به صورت کلی می توان گفت در درمان بسیاری از بیماری ها ، باید از روانپزشک و روانشناس کمک گرفت چون اگر به صورت صحیحی و در زمان مشخص ، از روش های علمی و درستی استفاده نشود و درمان بیماری شکل نگیرد نه تنها بیماری شخص برطرف نمی گردد بلکه رشد خواهد کرد و به عنوان یک بیماری روانی حاد تبدیل می گردد.

زمانی که شخصی دچار رفتارها و موادی باشد که از حالت طبیعی خارج است و در واقع با اکثریت جامعه متفاوت بوده ، سریعا دیگران متوجه این تغییرات می باشند. مثلا فردی دچار افسردگی است و پرخاشگری بی حد و مرزی داشته وکنترل رفتارش به دست وی نیست پس رفتارهای او می تواند برای هر کسی که در اطرافش می باشد ، خطرناک باشد. اگر شخص حس کند که این حالات و روحیات برای او مشکل آفرین است سریعا باید به پزشک مراجعه نماید.

درمان افسردگی

به صورت کلی هر چقدر زودتر مشکل روانی شخص درمان شود و بیماری شخص بتواند زودتر تشخیص داده شود به همان نسبت درمان زودتر صورت می گیرد و البته اگر بیماری دیرتر درمان گردد به همان نسبت تبعات بدی برایش به همراه خواهد داشت.

افسردگی یکی از اختلال های است که بیمار برای ادامه زندگی تمایل یا علاقه ی از خود نشان نمی دهد و شخصی که دچار افسردگی شده است حتما به متخصص روانشناس مراجعه نماید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *