سه شنبه، ۰۳ بهمن ۹۶ - ۰۹:۰۸
سدیم و پتاسیم

چه میوه هایی سدیم و پتاسیم دارند؟ همه ی ما باید برنامه ی غذایی خود را به گونه مشخص کرده باشیم که بتوانیم…

چه میوه هایی سدیم و پتاسیم دارند؟ همه ی ما باید برنامه ی غذایی خود را به گونه مشخص کرده باشیم که بتوانیم روزانه با مصرف مواد گوناگون نیاز بدنمان را به مواد مغذی و ویتامین ها تامین کنیم. البته گاهی افراد نمی توانند بدین صورت نیازبدنشان را تامین نمایند که در چنین شرایطی از مکمل ها به دستور پزشک باید استفاده کنند. هر نوع کمبود مواد مغذی می تواند در بدن سبب شود که زمینه ایجاد بیماری به وجود بیاید یا مشکلات جدی را برای افراد رقم بزند.

سدیم و پتاسیم جز مواردی است که در بسیاری از غذاها و میوه ها یافت می شوند و شما می توانید به نیاز بدنتان با مصرف آنها برسید. در ادامه به صورت خلاصه به این موارد اشاره شده است. فراموش نکنید که تنوع بهترین گزینه ی است که شما می توانید در برنامه غذایتان پیاده سازی کنید.

موز

موز جز میوه های خوشمزه ی است که دسترسی به آن نیز آسان است. موز به عنوان یک منبع عالی در تامین پتاسیم است. اگر می خواهید احساس سیری کنید موز را فراموش نکنید و همچنین با مصرف آن تقویت متابولسیم بدنتان را نیز انجام بدهید.

طالبی

طالبی جز یکی از پر طرفدارترین میوه هاست که افراد زیادی در فصل های گرم از آن استفاده می کنند. طالبی را می توانیم یکی از بهترین منابع برای پتاسیم بدانیم.البته جز پتاسیم می توان به مواردی چون ویتامین سی و A و همچنین ویتامینB6  اشاره کرد.

پرتقال

معمولا وقتی سرماخورده ایم اولین میوه ی که برای درمان سرماخوردگی به ما پیشنهاد می شود پرتقال است. این میوه خوشمزه و زمستانی خواص متعددی داشته است و شما می توانید برای تامین نیاز بدنتان به موادی مثل کلسیم ، پتاسیم ، سدیم ، مس ، آهن از پرتقال استفاده کنید. فراموش نکنید یک لیوان آب پرتقال در صبحانه می تواند نیاز بدنتان را تقریبا در طول روز فراهم کند.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *