یکشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۹۷ - ۱۲:۲۹
قرص برنج

پاد زهر قرص برنج چیست؟ یکی از قرص های که موجب می شود حشره ها به خوراک دام و غلات و برنج حمله نکند…

پاد زهر قرص برنج چیست؟ یکی از قرص های که موجب می شود حشره ها به خوراک دام و غلات و برنج حمله نکند قرص برنج می باشد. متاسفانه گاهی دیده می شود که افراد برای خودکشی یا حتی بر سر اشتباه اقدام به مصرف این قرص می نمایند که نباید فراموش کرد این قرص مانند سیانور خیلی سریع به زندگی افراد پایان میدهد. ولی آن چیزی که شاید در اینجا برای شما جالب باشد پاد زهر قرص برنج است. آیا می دانید که پاد زهر قرص برنج چیست؟ 

با روزباتو همراه شوید…

هر آنچه باید در مورد این پاد زهر بدانیم:

در کشورهای اندکی قرص برنج در اختیار مردم قرار می گیرد. اما به دلیل اینکه قرص سبب مسمومیت می شود اصلا نباید مردم به راحتی به آن دسترسی داشته باشند.همانطور که اشاره کرده ایم قرص برنج که با نام فسفید آلومینیوم  نیز شناخته می شود یکی از مواردی است که سبب کشته شدن انسان ها می گردد و اصلا برای آن پاد زهری وجود ندارد چون بیشتر مسمویت های ناشی از قرص برنج به مرگ ختم می گردد.

علت اینکه  ‘فسفید آلومینیوم’ را قرص برنج می گویند چون در زمان جنگ مردم برنج ها را در خانه هایشان انبار می کردند و برای اینکه برنج ها خراب نشوند در قسمت انتهای کیسه ها از  ‘فسفید آلومینیوم’ استفاده می کردند و به همین ترتیب بعدها با عنوان قرص برنج شناخته شد.

مرگ با قرص برنج

برای اینکه مقدار زیادی از برنج خراب نشود می توان تنها یک عدد قرص برنج را بکار گرفت و این میزان برای یک دوره ۱ تا ۲ ساله کافی است.

تنها در صورتی می توان قرص برنج در اختیار داشت که برای مصرف در سیلوهای برنج ، غلات یا حبوبات باشد و در ایران برای اینکه مسمومیت های ناشی از آن صورت نگیرد نمی توان به صورت عادی اقدام به تهیه آن نمود.

اگر قرص برنج پخته شود مواد سمی آن از بین می رود و هیچ اثری ندارد همچنین این مواد با شسته شدن نیز تصعید می گردد. متاسفانه بارها دیده شده که با وجود ممنوعیت فروش قرص برنج ، در برخی از عطاری ها و مرکزها این قرص ها به فروش می روند. این تاکید بر عدم دسترسی مردم به قرص برنج به دلیل مسمویت شدید آن می باشد.

گاهی برای اینکه ساس را در محیط های عمومی و اقامتی دفع کنند از قرص برنج استفاده می نمایند که البته اینکار نیز بسیار خطرناک است و می تواند خطرهای جبران ناپذیری را برای ما به وجود بیاورد.

قرص برنج

در ایران بیشتر “آلومینیوم فسفید” را با نام قرص برنج می شناسند که برای پیشگیری از آفت زدگی و ضدعفونی کردن مورد استفاده قرار می گیرد . قرص برنج نام های تجاری دیگری دارد که می توانیم به کوئیک فوس(Quickphos) و سلفوس'(Celphos) نیز اشاره نماییم.

همانطور که ذکر کرده ایم مصرف قرص برنج سبب می شود که مصرف کننده سریعا جان خود را از دست بدهد حتی اگر قرص برنج را استشمام کنند در مدت زمان ۳ تا ۴ ساعت سیستم تنفسی را دچار مشکل کرده و اختلال های را برای قلب به وجود می آورد و کم کم شخص به سوی مرگ کشیده می شود.

قرص برنج پاد زهر ندارد

این ماده بسیار کشنده و خطرناک است و اصلا برای آن پاد زهری وجود نداشته است. در صورتی که شخص قرص برنج مصرف کرده باشد خیلی سریع جان خود را از دست داده و می میرد.

پاد زهر قرص برنج چیست؟ با وجود اینکه دسترسی به تهیه قرص برنج در ایران به راحتی صورت نمی گیرد ولی همواره تاکید می شود اصلا به سراغ استفاده از چنین مواد خطرناکی نروید و خود سرانه برای از بین افت یا موارد این چنینی به سراغ برنج نروید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *