چهارشنبه، ۰۵ اردیبهشت ۹۷ - ۰۲:۱۲
LSD

ال اس دی (LSD ) چیست ؟ ال اس دی نام یکی از مواد مخدر توهم زای است که مصرف آن می تواند عوارضی…

ال اس دی (LSD ) چیست ؟ ال اس دی نام یکی از مواد مخدر توهم زای است که مصرف آن می تواند عوارضی را برای شخص به دنبال داشته باشد. اگر می خواهید در مورد این ماده ی مخدر اطلاعات مفیدی به دست بیاورید حتما ادامه این پست را به دقت مطالعه نمایید تا از اثرات و عوارض آن آگاه شوید.

قبل از اینکه به معرفی ال اس دی بپردازیم باید بدانید که با نام های دیگری مثل حبه قرص، شیشه پنجره ، آسمان آبی و … نیز شناخته می شود.

LSD و عوارض

یکی از قوی ترین مواد توهم زایی می باشد که به واسطه آلبرت هوفمن در سال ۱۹۴۳ کشف گردیده است. حتی میزان مصرف ۲۰ ميكروگرم آن نیز برای شخص تاثیرات رفتاری را به وجود خواهد آورد.

این دارو شرایطی را برای شخص به وجود می آورد که او نسبت به جایی که در آن قرار گرفته ، احساسی ندارد و در صورت که میزان دوز مصرف آن بالا باشد توهم را پدید می آورد. این ماده توهم زا از قارچی به وجود می آید که روی دیگر غلات ها یا چاودار رشد می کند اما به شکل مصنوعی نیز ساخته می گردد. به صورت قانونی برای مصرف های پژوهشی میزان کم LSD تهیه می گردد ولی تهیه آن به شکل کپسول ،قرص و مایع در آزمایشگاه های غیرقانونی برای توزیع در خیابان ها صورت می گیرد.

ال اس دی در کبد متابولیزه می گردد و می توان نیمه عمر او را در بدن حدود دو ساعت ذکر کرد. اثرات روان گردانی در متابولیت های آن وجود ندارد. به صورت کلی اثراتی که این ماده دارد غیرقابل پیش بینی است اما به شخصیت مصرف کننده و میزان مصرف او بستگی دارد همچنین موارد دیگری مثل محیط و مکان مصرف این ماده توهم زا نیز تا حدودی موثر هستند.

عموما بعد از ۳۰ دقیقه تا یک ساعت پس از مصرف LSD تاثیرات آن نشان داده می شود و تا حدود ۱۲ ساعت نیز ادامه خواهند داشت. اما بیشترین میزان تاثیر در چهارساعت اول نشان داده می شود که با نام Trip شناخته می شود.

میزان مصرف ال اس دی که در خیابان مصرف می شود از ۵۰ تا ۳۰۰ میکروگرم می باشد که به همین دلیل می توان ال اس دی را پشت تمرهای پستی یا کاغذ خشک کن قرار داد.

LSD

یکی از تاثیراتی که این ماده دارد ، ایجاد تغییرات حسی یا هیجانی در مصرف کننده می باشد که این گونه تغییرات از علامت های فیزیکی ال اس دی بیشتر می باشد. زمانی که شخص اقدام به مصرف LSD می کند اول دچار احساس های متفاوت و شدید و همچنین هیجان می شود و یا ممکن است خیلی سریع هیجان و احساس های شخص تغییر کند. در صورتی که میزان دوز مصرف این ماده زیاد باشد مصرف کننده از توهمات چشمی نیز لذت می برد.

درک مصرف کننده از زمان و خود دچار تغییر می شود و ممکن است حواس های ۵گانش نیز با یکدیگر ترکیب شود و میزان حس لامسه ش افزایش یابد. گاه می تواند مصرف کننده این احساس را داشته باشد که صداها را می بینید یا رنگ ها را می شوند که با نام حس آمیزی معرفی می شود. البته بسیار دیده شده که افراد با وجود این تغییرات ، یک حس ترس و وحشت را در خود به وجود می آوردند.

ال اس دی (LSD ) چیست ؟ اگر مصرف ال اس دی یک سفر خوب باشد شخص دچار پرواز و حس سرخوشی می گردد ولی اگر یک سفر بد باشد شخص حس بدی را به دست می آورد. عموما اثرهای این ماده بعد از ۱۲ ساعت به تحلیل می رود. دقت داشته باشید که تاثیرات فیزیکی آن بسیار انگشت شمار هستند و بیشتر به موارد فوق برای عوارض و اثرات آن می توان اشاره کرد.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *