سه شنبه، ۲۱ فروردین ۹۷ - ۱۰:۰۵
جنب شدن در خواب

دلیل جنب شدن در خواب چیست؟ برخی از جوانان با این سوال روبرو هستند که دلیل جنب شدن در خواب چیست؟ البته این موضوع بیشتر…

دلیل جنب شدن در خواب چیست؟ برخی از جوانان با این سوال روبرو هستند که دلیل جنب شدن در خواب چیست؟ البته این موضوع بیشتر برای پسرها در دوران بلوغ ایجاد می شود. چون آنها در خواب اتفاق ناگهانی برایشان رخ میدهد که موجب می شود آنها در خواب به وضعیت ارضا شدن برسند.

مردهابعد از دوره بلوغ با این پدید در خواب روبرو می گردند و دلیل این موضوع نیز آناتومی بدن است ولی دقت داشته باشید که مصرف مواد غذایی می تواند بر تعداد دفعات این پدید (جنب شدن ) تاثیرگذار باشد. با این وجود خروج منی یا احتلال در زمان خواب به معنای انزالی می باشد که در زمان خواب به وجود می آید ، این حالت را با Nocturnal Emission یا Wet Dream نیز معرفی می نمایند. 

بیشتر در اوایل بلوغ یا در نوجوانان nocturnal emission ا ایجاد می شود؛ البته این بدین معنی نیست که پس از آن وجود ندارد بلکه در هر زمانی این اتفاق ممکن است رخ بدهد.

احتلام و عوامل موثر در آن

دلیل جنب شدن در خواب چیست؟ اگر فکر می کنید که احتلام بیشتر از حد ممکن برای شما رخ میدهد می توانید با دقت داشتن به موارد زیر ، از میزان دفعات آن کم کنید.

۱)عوامل ژنتیکی و سرشتی : عوامل ژنتیکی که در پدیده احتلام موثر هستند در خارج از محدوده اختیار شماست و به توانایی های به ارث رسیده شما بستگی دارد که مقدار نیاز جنسی شما را مشخص می کند.

۲)تغذیه : این عامل بر میزان احتلام شما نیز تاثیر گذار است و البته در اختیار شما می باشد و تاثیر قهر زیستی داشته است.اگر غذاهای پر انرژی و افزاینده توان جنسی مصرف نمایید میزان رنج احتلام کوچک می شود و بر میزان آن نیز افزایش می یابد.

۳) عوامل محیطی : منظور از این مورد پدیده های محیطی ،دیدنی ها ، شنیدنی ها می باشد که نیازهای جنسی فرد را بر می انگیزد.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *